שתף קטע נבחר

יהודי חרדי, שודד בנקים סדרתי בניו יורק

ה-FBI עצר את יוסף זיגלר, במקור מברוקלין, בחשד ששדד השנה 233 אלף דולר מארבעה סניפי בנק. בשלושה מהמקרים טען שהוא מחזיק פצצה, ודרש מהעובדים לרוקן את הכספות. אם יורשע, הוא עלול להישלח ל-25 שנות מאסר

 

 

 

שודד בנקים סדרתי בניו יורק נעצר - ואז התברר: מדובר ביהודי חרדי. ה-FBI עצר אתמול (ג') את יוסף זיגלר, יהודי חרדי בן 29, בספרינג וואלי שבניו ג'רזי, בחשד ששדד סניפי בנקים בניו ג'רזי ובניו יורק תוך שהוא טוען כי יש ברשותו פצצה. על פי ההודעה הרשמית של התביעה בניו יורק, זיגלר נלקח למעצר על ידי צוות מיוחד של שוטרים וסוכנים. אם יורשע, זיגלר עלול להישלח ל-25 שנים בכלא.

 

זיגלר נעצר לאחר שתמונתו פורסמה על ידי המשטרה, אחרי ששדד לפחות ארבעה בנקים. פרס של עשרת אלפים דולר הובטח למסייע למציאתו. הוא חשוד כי שדד יותר מ-233 אלף דולר. בשלושה ממקרי השוד טען כי יש לו פצצה ודרש מהעובדים לרוקן את הכספות. 

 יוסף זיגלר שודד בנק בארה
זיגלר בפעולה

 יוסף זיגלר שודד בנק בארה
יוסף זיגלר שודד בנק בארה"ב

לפי הודעת התביעה, השוד הראשון שביצע אירע ב-24 בינואר, אז נכנס לסניף בנק במרכז קניות בפומונה וטען כי יש ברשותו חומרי נפץ. הוא שדד 76 אלף דולר. "הוא דרש מזומן מהפקידים, ואז יצא דרך היציאה האחורית עם כמות גדולה של כסף", נכתב בהודעה. בנוסף נאמר שם כי חבש קסדה עם כובע בייסבול מתחתיה, לבש סווטשירט אפור, עטה כפפות שחורות והרכיב משקפיים. זיגלר, תושב ברוקלין לשעבר, החזיק בשקית כחולה וטען כי יש פצצה בשקית.

 

ב-17 באפריל נכנס זיגלר לבנק בפארק רידג', ניו ג'רזי, ושדד 30,150 דולר לאחר שטען בפני הפקידים כי הוא מחזיק פצצה במה שנראה כמו תיק של שליח פיצה. "הוא הורה לעובדים במקום להיכנס לאזור הכספת, ודרש מאחד מהם לשים כסף בתיק", אמרו ב-FBI. לאחר השוד, הוא נמלט בטנדר לבן.

   

ב-25 ביוני 2019 שדד זיגלר 22,500 דולר מסניף בנק בוופינגרס פולס בניו יורק ומעשה השוד האחרון אירע ב-29 באוקטובר, אז שדד 105 אלף דולר מסניף בנק בפישקיל, ניו ג'רזי. "זיגלר ביצע סדרת מעשי שוד לאור יום בניו יורק ובניו ג'רזי", אמר התובע ג'פרי ברמן. "הוא סיכן את עובדי הבנקים, את אנשי אכיפת החוק ואת הציבור כולו. מעשים מסוג זה עלולים גם להשאיר מצוקות רגשיות ממושכות על קורבנות ועוברי אורח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים