שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אנשים לבנים יקרים, עזבו את חג הסיגד שלי

  אתם מנצלים יום בשנה כדי להכות על חטא בגלל היחס ליוצאי אתיופיה בשאר הזמן. בבקשה מכם, תזכרו - במהלך כל השנה - שאנחנו ואתם זה היינו הך

   

  עו
  עו"ד רוני (פנטנש) מלכאי

  אני מתנצלת שאני הורסת את החגיגות, אבל אני לא יכולה לעמוד מנגד. אני מבקשת מכם שתפסיקו לברך אותי בחג סיגד שמח. אני מבקשת שתפסיקו להפוך יום אחד בשנה ליום שבו אתם מוחלים לעצמכם. אני מבקשת: אל תהפכו למעריצים ליום אחד של הקהילה האתיופית כשבמהלך שאר השנה היחס ההפוך שלכם זועק לשמים.

   

   

  האם קרה לכם אי פעם ששרת קליטה לשעבר אמרה עליכם "תגידו תודה על מה שקיבלתם"? קרה לכם אי פעם שמפכ"ל משטרה אמר עליכם "זה טבעי שחושדים בהם"? האם קרה לכם אי פעם שכתבת משטרה קראה לכם "פראי אדם"? האם עשו עליכם סקר והתוצאות היו שלא רוצים להתחתן איתכם, לא רוצים נכדים שחורים מכם, לא רוצים לגור בשכנות אליכם ועוד לא רוצים ולא רוצים ולא רוצים?

   

  קרה לכם שאחיכם היהודים, בשר מבשרכם, קראו לכם שוב ושוב לחזור לאפריקה? קרה לכם אי פעם שאיש קבע בצבא הגנה לישראל אמר לכם "תעוף מפה או שאני אקרא לשוטר שירה בך"? ובכלל, מפקד שלכם בצבא פעם זרק לעבריכם "כושי מסריח"?

   

  האם קרה שהטילו ספק ביהדות שלכם, שוב ושוב, אף שאחזתם בה, מעבר להרי החושך, ולא הרפיתם ממנה במשך 2,500 שנה?

   

  אירועי חד הסיגד בארמון הנציב ירושלים    (צילום: משה מזרחי)

  אירועי חד הסיגד בארמון הנציב ירושלים    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  האם חשבתם אי פעם, אחיי הלבנים היקרים, שתגיעו לאחד המצבים האלה? שיגידו לכם לחזור לאפריקה, שטבעי שחושדים בכם, שאתם צריכים להגיד תודה? האם תיארתם שלכאן תידרדר מדינת ישראל הכביכול רב תרבותית ולכאורה קולטת העלייה?

   

  אני מניחה שביום חג זה אתם מכים על חטא ומבקשים לפאר את הקהילה שלי, שהיא אכן מופלאה ונדירה. אני רק מבקשת: אל תנכסו את חג הסיגד, את היום המיוחד והעוצמתי הזה, ותגלו בו פתאום את יופיים של יהודי אתיופיה. תזכרו - במהלך כל השנה - שאנחנו ואתם היינו הך. וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ.

   

  אני מזכירה לכם, אחיי היקרים, שגורלי קשור קשר הדוק בגורלכם. אל תסיטו מבטכם מעוצמתן של מילים. למילים יש כוח של בריאה. תיעזרו בהן להעצמה. תלמדו ותפיצו את יופייה ועושרה התרבותי והרוחני של יהדות אתיופיה, אבל לא רק יום אחד בשנה.

   

  בברכת מלקם סיגד בהל (חג סיגד שמח).

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

   

  לפנייה לכתב/ת
  מומלצים