שתף קטע נבחר

בגלל הפלונטר הפוליטי: על השרים נאסר לטוס לחו"ל

כחלק מהיערכות לשנת 2020, שבה לא יהיה תקציב מדינה בתוקף, אסר משרד האוצר על השרים לטוס על חשבון המדינה. בטיסות דחופות הם יוגבלו במספר המלווים

המדינה תקועה - ומעתה גם שרי הממשלה ישלמו את המחיר. החשב הכללי במשרד האוצר רוני חזקיהו הפיץ הנחיות חדשות שלפיהן החל מינואר 2020, לא יוכלו השרים לטוס לחו"ל וללון בבית מלון על חשבון קופת המדינה, למעט נסיעות הכרחיות ודחופות. זאת בעקבות התסבוכת הפוליטית שמונעת את הקמתה של ממשלה חדשה ואישורו של תקציב לשנת 2020.

  (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נשארים בארץ. שרי הממשלה(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
 

 

 

על פי ההנחיות החדשות, השרים יוגבלו במספר המלווים - לא יותר משניים - לא כולל המאבטחים. עד היום לא היו השרים מוגבלים בכלל במספר המלווים, והיו שרים שלקחו עימם לנסיעת עבודה ארבעה, חמישה ואף שישה מלווים.

 

הגזירה להימנע מנסיעות שאינן הכרחיות ודחופות הוטלה למעשה על כלל עובדי המדינה. גם מנכ"לי משרדי הממשלה הוגבלו בנסיעות הכרחיות ודחופות בלבד, והותר להם לנסוע עם מלווה אחד בלבד.

 

"נסיעות של עובדי המשרד יצומצמו ככל הניתן", נכתב בהנחיות החשב שהופצו לכל משרדי הממשלה ויחידות הסמך לגבי ביצוע התקציב בשנת 2020.

החשב הכללי רוני  (צילום: דוברות משרד האוצר)
החשב הכללי רוני חזקיהו: "לצמצם נסיעות ככל הניתן"(צילום: דוברות משרד האוצר)
 

התקציב שהממשלה אישרה מסתיים ב-31 בדצמבר, ועד שלא תושבע ממשלה חדשה לא ניתן יהיה לאשר תקציב ל-2020. החוק קובע כי במקרה שכזה, יתנהלו משרדי הממשלה על פי תקציב חודשי בגובה אחד חלקי 12 מתקציב השנה הקודמת. מכיוון שבינתיים גדלה האוכלוסייה, המשמעות היא קיצוץ בפועל של 2% מהתקציב - ופגיעה בשירותים לאזרחים.

 

ההגבלות על נסיעות השרים ועובדי המדינה הן חלק מחבילת גזירות שעליהן החליט האוצר במסגרת ההיערכות ליישום התקציב ההמשכי. בין הגזירות הנוספות שהוטלו נמצאים למשל ביטול המענקים שתמרצו רופאים לעבוד בפריפריה וסגירת תוכנית מעגלי תעסוקה לשילוב מובטלים כרוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים