שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שיר אהבה לראש ממשלת מעבר נצחי

  גם אני רוצה לשלוט בתקשורת, למכור גז, לקנות צוללות, לממן הפגנה זעירה מכספי המפלגה ולקבוע מה אמת ומה שקר. וזה לא רק שאני רוצה: מגיע לי

   

  ארכיון 2013 בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
  בנימין נתניהו(צילום: רויטרס)

  גם אני רוצה להיות ראש הממשלה ולקבוע מה אמת ומה שקר. גם אני רוצה להיות ראש הממשלה ושיהיה לי מטוס פרטי. יעלה כמה שיעלה. לי אין אפילו ארנק. גם אני רוצה להיות ראש הממשלה ולבחור את השרים שיסורו למשמעתי, יעשו בדיוק מה שאני אגיד להם, ואם מישהו יגיד אחרת - השרים שלי ידעו לבד מה אני רוצה, כי הרי בחרתי אותם ללא חשיבה עצמונית. הם יופעלו על ידי כך שיסתכלו לכיוון הארמון שאבנה ויבינו לבד מה מותר ומה אסור.

   

   

  גם אני רוצה להיות ראש ממשלה שלא נבחר בבחירות ושולט מעכשיו ולנצח נצחים בממשלת מעבר שתמשיך להיות ממשלת מעבר עד שיימאס לי או עד שאמצא תרופת נצח לשימור שערותי הסגולות.

   

  גם אני רוצה להיות ראש ממשלה שלא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד, וכל טרחני העולם – השופטים, התובעים, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה - יכולים להיכנס לי אתם יודעים לאן ולמצוא שם את מקומם הטבעי.

   

  גם אני רוצה להיות ראש-ממשלה-מלך שזורק זין על חוקים שלא מתאימים לי. אז מה אם לא נבחרתי. אז מה אם אני לא מצליח להרכיב ממשלה. אז מה אם יש נגדי שלושה כתבי אישום. מי אמר שיש למישהו זכות לבקר אותי. אותי! ראש הממשלה הלא נבחר! ראש ממשלת המעבר שבהבל פיו ובארנק מפלגתו מסוגל להקהיל אלפים בכיכר שיתבעו את עלבוני! גם אני רוצה.

   

   

  גם אני רוצה להיות מוקף בעושי דבריי החנפים, באישה לקחנית, עבריינית מורשעת, בבן אושיית טוויטר שפיו מנאץ. גם אני רוצה לשקר מהבוקר עד הערב ולא להיות אחראי על כלום חוץ מאשר על זרימת הכסף, השמפניות, הסיגרים. גם אני רוצה להיות ראש ממשלה שבימיו מוצמד הבית היפה שליד מעון ראש הממשלה כדי שישמש אותי בטקסים ומסיבות. גם אני רוצה וילון שחור שאפתח אותו למען תומכיי ואסגור אותו מפני מתנגדיי. גם אני רוצה.

   

  גם אני רוצה לפתוח עיתונים ולסגור אותם איך שמתחשק לי, להציב עיתונאים ופרשנים מעריצים בכל תחנת רדיו, ערוץ טלוויזיה ואתר אינטרנט, למכור צוללות דרך המשפחה ולמענה. ולמעני. ולהיות חבר של כל המיליארדרים. מגיע לי.

   

  גם אני רוצה להיות זה שמסדר גז למי שאני רוצה ולהתיידד עם פוטין וארדואן וטראמפ. ובולסונארו. אנשים טובים כמעט כמוני. כמוני יש רק אחד. אני ראש ממשלת המעבר הזמני שלא נבחר כבר פעמיים ולא הצליח להקים ממשלה אבל אף אחד לא יכול לנתק אותי מכיסא הזהב שלי. מידאס. למי אמרת יש אוזני חמור?

   

  גם אני רוצה איראנים על הגדרות, חמאס עם טילים והסכמים נשברים עם כל שכניי, ועדיין להישאר ראש ממשלת המעבר הנצחית. גם אני רוצה להיות זה שלוחץ על הכפתור האדום. מה תעשו לי? רבע מהאזרחים רוצים אותי, ושבריר אחוז מהם אפילו הפגינו למעני.

   

  יודעים מה? לא מעניינים אותי החוקים הטיפשיים שלכם. ההפיכות השלטוניות שאתם מתכננים נגדי בשם דמוקרטיה. מי אתם שתגידו לי מהי דמוקרטיה? כי אני אהיה ראש ממשלת מעבר זמני, נאשם, ויום אחד עבריין עם פסק דין חלוט שאעשה ממנו תה. גם אני רוצה להיות ראש ממשלה. לתמיד. תקפצו לי.

   

  צור שיזף הוא סופר ועיתונאי

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים