שתף קטע נבחר

תושבי ג'לג'וליה זועמים על השחתת המכוניות: "כישלון של המשטרה"

"אם זה היה קורה ביישוב יהודי - אני בטוח שהמשטרה הייתה מבצעת מעצרים", אמר מוניר כרבוש, שהנזק שנגרם לו לדבריו נאמד ב-25 אלף שקל. על הגברת נוכחות המשטרה ביישובים הערביים: "הצגות, איפה הם היו?"

 

 

 

ארבעים המכוניות שהושחתו במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי) הפכו לשיחת היום בג'לג'וליה. המשטרה טרם הודיעה על מעצרים של חשודים - ותושבי המועצה המקומית שנמצאת במרחק של כמה דקות נסיעה מכפר סבא פסימיים לגבי אופן הטיפול במקרה.

 

הצמיגים שנוקבו ()
אוטובוס שהושחת בג'לג'וליה

הצמיגים שנוקבו ()
החשודים מנקבים את הגלגלים


מוניר כרבוש, תושב המועצה, הפנה את זעמו למשטרה: "איפה המשטרה הייתה בזמן הארוע ולמה מרגישים את נוכחותה? זה מראה שאין לה שום השפעה. הכול הצגות. גזענים מגיעים לשכונה שלנו ומנקבים צמיגים לעשרות רכבים - ויוצאים מזה בלי כלום. אנחנו חוששים לחיינו. זה כישלון גדול למשטרה. זו גם הסיבה לעלייה באלימות ובפשיעה במגזר".

 

"גם לי ניקבו את הצמיגים", סיפר מוניר כרבוש, תושב המועצה. "הדבר הזה גרם לי נזק של 25 אלף שקל, בגלל המקרה לא יכולתי לשנע ציוד לעבודה", אמר. "הרי אם זה היה קורה ביישוב יהודי - אני בטוח שהמשטרה הייתה מבצעת מעצרים והעונש גם היה בהתאם". 

 

 
הצמיגים שנוקבו ()

הצמיגים שנוקבו ()

אחמד עודה, שארבע מכוניות שלו הושחתו, אמר כי הנזק נאמד בעשרות אלפי שקלים. "כל המקרים האלה, שחוזרים על עצמם בכל פעם מחדש, רק מראים את חומרת ההסתה נגד החברה הערבית. אני מאוד מקווה שלא תהיה כאן פגיעה בחיי אדם".

 

תושב נוסף בשם יוסף ג'ומעה אמר כי הוא פסימי. "מה כבר אפשר לעשות? עד מתי נצטרך לסבול מהגזענות והשנאה? המשטרה צריכה להתעורר ולא 'לחלק כדורי הרגעה' כמו תמיד".

 

"נמאס לנו מהמעשים האלה", הוסיף ראאד ענער. "אני תמיד אומר שהמשטרה פשוט לא עובדת נכון. הם טענו שהוסיפו 600 שוטרים כדי למגר את האלימות והפשיעה - אבל כמעט שלא מרגישים אותם. יש הרגשה של זלזול, שהדם שלנו זול. הפושעים האלה עוד יכולים לחשוב איך לפגוע ולרצוח אותנו, וכשזה יקרה גם אז הם יישארו מחוץ לסורגים".

 

הצמיגים שנוקבו ()

חבר הכנסת וליד טאהא מהרשימה המשותפת הפנה את האצבע המאשימה כלפי נערי הגבעות שמבצעים פעולות תג מחיר, למרות שבמשטרה טרם קבעו מי עומד מאחורי ההשחתה. "קבוצות הטרור של 'תג מחיר' ממשיכות להטיל אימה ופחד על האזרחים הערבים. הפעם זה קרה בג'לג'וליה.

 

"עד כה הפעולות האלה לא טופלו על-ידי הגורמים הרלוונטיים - ואני לא מוצא שום הסבר לשתיקה המתמשכת של כלי התקשורת וזרועות הביטחון שצריכות לעצור את המחבלים. הזהרתי בעבר את מפקדי המשטרה מהסכנות הטמונות במעשים האלה - והבעתי חשש שרב שהדבר עלול להוביל לאסון אם אותם אחראים יבואו במגע עם אזרחים ערבים. עד היום לא שמענו על שום מעצר של אחד מחברי קבוצות הטרור האלו - וזה מוכיח את אדישותו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ושל זרועות המשטרה והביטחון שהאחריות לביטחון האזרחים מוטלת עליהן באופן ישיר".

 

מהמרכז לנפגעי גזענות נמסר כי "פשעי השנאה מסוג 'תג מחיר' הולכים ומתרבים בשנה האחרונה, ולצערנו אוזלת היד של המשטרה וכוחות הביטחון תורמת לשגשוג התופעה. אנחנו מוחים על האדישות כלפי הכרזות שיש להלחם בהתבוללות באמצעות פגיעה בערבים, וקוראים לרשויות החוק למצוא הפורעים ולהעמידם לדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים