שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו השווה בין התקשורת בארץ לתעמולה הנאצית

בנו של רה"מ שוב תוקף בחריפות את התקשורת - וטוען כי ללני ריפנשטאהל, הבמאית הגרמנייה שהפיקה סרטי תעמולה עבור המפלגה הנאצית, "היה הרבה מה ללמוד מהתקשורת הישראלית". רק אתמול ביקש נתניהו האב מתומכיו: "ללא התלהמות"

יאיר נתניהו משווה בין התקשורת הישראלית ללני ריפנשטאהל ()
השווה לתעמולה הנאצית. הציוץ של יאיר נתניהו

שיא חדש במתקפות של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, על התקשורת. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו הערב (חמישי), השווה נתניהו הבן בין התקשורת הישראלית לבין התעמולה הנאצית, כאשר כתב כי "ללני ריפנשטאהל היה הרבה מה ללמוד מהתקשורת הישראלית".

 

בציוץ נוסף כתב יאיר נתניהו: "פשוט לא ייאמן! אחד אחד כל העיתונאים שמקרקרים על השוואה של שיטות התעמולה הטלוויזיוניות שלהם לשלה, מחאו כפיים והעריצו את סגן הרמטכ"ל יאיר גולן שאמר מול ניצולי שואה בטקס יום השואה, שהחברה הישראלית היא כמו גרמניה הנאצית בזמן השואה".

יאיר נתניהו מתייחס לנשיא ארה
 

לני ריפנשטאהל, במאית קולנוע וצלמת גרמנייה שהיתה חברה אישית של הצורר הנאצי אדולף היטלר, הפיקה עבור המשטר הנאצי סרטי תעמולה - שבגללם נעצרה לאחר המלחמה אך שוחררה ללא האשמות. היא מתה ב-2003 בגיל 101, בביתה שבבוואריה. סרטה המוכר ביותר של ריפנשטאהל, שכונתה "הבמאית של השטן" ו"הדיווה של הרוע", הוא "ניצחון הרצון", העוסק בעצרת הנאצית בנירנברג.

 

הביקורת החריפה של נתניהו הבן מגיעה על רקע ההתגוננות שלו ושל אביו בעקבות גילויי ההסתה והאלימות כלפי עיתונאים בעצרת התמיכה בראש הממשלה ביום שלישי בערב, שבה נשמעו צעקות כמו "שמאלנים, תמותו", וצוות עיתונאים של תאגיד השידור הציבורי הותקף בקללות וביריקות בזמן שניסה לשדר מרחבת מוזיאון תל אביב, שם נערכה ההפגנה.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא גינה במפורש את גילויי ההסתה ואת האלימות, אך קרא אתמול לתומכיו "לנהוג באחריות, במסגרת החוק, ללא התלהמות וללא אלימות. אנחנו מכבדים את החוק ואנחנו מכבדים את בתי המשפט - אני בטוח שהצדק יצא לאור".

 

בסרטון שפרסם אמש ובו הודה למפגינים בעדו, טען רה"מ: "גורמים בתקשורת תמיד ייקחו מקרים בודדים מתוך האלפים שהיו שם כדי לעשות לכם דה-לגיטימציה, בניגוד גמור להתעלמות שלהם ממקרים חמורים בהרבה בהפגנות השמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יאיר נתניהו
צילום: יריב כץ
מומלצים