שתף קטע נבחר

הסנטרל פארק של נוף הגליל

פלנטריום, אמפיתיאטרון, פארק חושים, מתחמי ספורט אתגרי ומשחקים, פינת חי, אגם נוי ושבילי הליכה מונגשים בתוך נוף משגע משקיף להר התבור - כך ייראה הפארק העירוני של נוף הגליל, פרויקט הדגל שנמצא בביצוע מואץ על־ידי העירייה והקרן הקיימת לישראל

על שטח ענק המשתרע על פני 65 דונם מוקם פרויקט הפארק העירוני של נוף הגליל, פרויקט שיצא לדרך לפני כשלוש שנים בהובלת הקרן הקיימת לישראל בראשות דני עטר. בפרויקט הגרנדיוזי בו מושקעים למעלה מ־40 מיליון ש"ח שותפים גם משרד הבינוי והשיכון, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומפעל הפיס. מדובר בפרויקט גרנדיוזי שישדרג באופן מהותי את איכות החיים של תושבי נוף הגליל בכל הקשור לבילוי זמן איכות ושעות הפנאי.

 

נוף הגליל (צילום: מור שקיפי-לאטי)
נוף הגליל(צילום: מור שקיפי-לאטי)

 

אמפי כמו בקיסריה

לנוף הגליל יהיה בקרוב אמפיתיאטרון מרווח ומודרני, בו ניתן לקיים מופעים גדולים תחת כיפת השמיים. האמפיתיאטרון מוקם בחלקו המזרחי של הפארק, משקיף לנוף המרהיב של הר תבור וכולל כ־5,000 מקומות ישיבה. במת האמפי נבנתה בסטנדרטים גבוהים ולמרות שהיא כוללת תשתית המתאימה למופעים של אומנים ברמה בינלאומית, האומן המועדף לחנוך אותה הוא שלמה ארצי, ואפשר כבר לדמיין אותו פותח את המופע בערב טוב נוף הגליל.

פינת חי ואגם אקולוגי

 

בחלק הדרומי של הפארק מוקמת פינת חי, שתהיה אטרקציה לבילוי זמן איכות עבור ילדים ומשפחות. פינת החי מגודרת ובכניסה מוקמת עמדת קבלה ומידע. בעלי החיים ייבחרו על־ידי אנשי מקצוע בתחום, ותהיה הקפדה על תנאי מחייה הולמים ועל טיפול מקצועי. בלב הפארק נבנה אגם נוי אקולוגי, על גדותיו יוצבו ספסלי ישיבה להנאתם של המבקרים. האגם המלאכותי מבוסס על מערכת אקולוגית וסינון מים כדי שיוכלו לצפות בברווזים השטים על פני המים. האגם אקולוגי ובעזרת צמחיית מים מטהרת, יישמר ניקיון המים ללא שימוש בכלור.

 

פלנטריום ושבילי הליכה

אטרקציה מעולם אחר בפארק: פלנטריום בתוך מבנה כיפתי כולל יציע מיוחד למבקרים ועמדות צפייה בכוכבים. בפלנטריום יותקן הציוד החדיש בתחום בסיוע משרד המדע והטכנולוגיה. כמו כן, יתקיימו הדרכות על חלל ואסטרונומיה. לאורך כל הפארק ומסביבו מוקמים מתחמי משחקים לילדים ומגרשי ספורט וכושר לכל הגילים. משאבים מיוחדים מושקעים בהתקנת גופי תאורת לד מעוצבים שיאירו את כל שטחי הפארק ובמצלמות אבטחה.

 

נוף הגליל (צילום: shutterstock)
הדמיה(צילום: shutterstock)

 

הפארק החברתי

פארק החלומות של נוף הגליל מביא לידי ביטוי גם את האג'נדה החברתית שמובילה העירייה בנושא העסקת אנשים עם מוגבלויות ושילובם בקהילה. בתחומי הפעילות השונים שמציע הפרויקט, בעיקר בפינת החי, ישולבו תושבים עם צרכים מיוחדים וייהנו מסביבת עבודה נעימה, שתחליף את מפעל מע"ש (מרכז עבודה שיקומי) הפועל בעיר. הפרויקט יתבצע בשיתוף משרד העבודה והרווחה, קרן שלם והמוסד לביטוח לאומי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שקיפי-לאטי
נוף הגליל
צילום: מור שקיפי-לאטי
מומלצים