שתף קטע נבחר

עיר הפסטיבלים

תנופת ההתחדשות האדירה בנוף הגליל הביאה למהפכה גם בתפיסת חיי התרבות של העיר. לא פחות מארבעה פסטיבלים גדולים, מספר מרשים גם ביחס לערים גדולות, הופקו השנה בנוף התרבותי של העיר המתחדשת, לכל אחד מהם קונספט שונה: בירה, פולקלור ומחול, ריקודים סלוניים ופסטיבל השוקולד הבינלאומי שהפך למותג הכי מתוק של העיר

מי שמחפש הוכחה להתעוררות האדירה של נוף הגליל גם בתחום חיי הבילוי והיצע התרבות, מוזמן להציץ לסיכום תרועת הפסטיבלים רגע לפני סוף שנת 2019. העיר הפיקה ארבעה פסטיבלים גדולים לאורך השנה, לכל אחד מהם קונספט וקהל יעד שונה. "פסטיבל הפולקלור והמחול הבינלאומי למשל התקיים בחודש יוני, והתמקד במופעי רחוב מרהיבים שיצרו אווירה של עיר תוססת אשר כל רחובותיה הם מעין רחבת ריקודים אחת גדולה", הסבירה מנכ"לית העירייה חוה בכר. "פסטיבל נוסף שהתמקד בריקודים סלוניים בביצוע רקדנים ורקדניות מכל הארץ, השלים את החגיגה בקלאסה. הפסטיבל איפשר גם לרקדנים הצעירים מקרב תושבי העיר להציג את כישרונותיהם על הבמה. "נוף הגליל התברכה בכישרונות רבים מקרב העולים הוותיקים והחדשים בתחומים שונים ובתוכם המחול והמוסיקה. שני תחומים אלה מתוכננים להתרחב בשנה הקרובה במסגרת הפעילות התרבות העירונית", סיפרה עדי האס מנהלת תחום תרבות ואירועים ברשת המרכזים הקהילתיים.

 

  (צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)
(צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)

 

- איך מחליטים על תחומי התרבות בסל?

עדי האס: "סל התרבות העירוני משקף את העושר האמנותי הקיים בעיר, ונותן ביטוי למאפייני צריכת התרבות בקרב התושבים. לפני גיבוש התוכנית השנתית אנו מקשיבים לבקשות ולרצונות התושבים שלנו, ובמקרים רבים המופע או האירוע נכנס לסל בעקבות בקשות אלו".

 

- מה יש בסל?

עדי האס: "הצגות תיאטרון למנויים, סימפונט רעננה, ערבי זמר ומחול, מופעי בידור וסטנד אפ, קונצרטים, אירועים שונים תחת כיפת השמיים ועוד".

 

- וכל זה בלי פסטיבלים?

חוה בכר: "הפסטיבלים נכנסו לסצנת התרבות של העיר לפני ארבע שנים עם פסטיבל השוקולד הבינלאומי. בעקבות ההצלחה האדירה נכנסו פסטיבלים נוספים בתחום המחול והשנה התווסף לראשונה גם פסטיבל הבירה שהיה הצלחה יוצאת מן הכלל".

 

  (צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)
(צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)

 

- למה דווקא שוקולד?

חוה בכר: "נוף הגליל היא העיר המתוקה בישראל בה פועל מפעל השוקולד הגדול ביותר במזרח התיכון - שטראוס עלית. ארומת השוקולד עוטפת את האוויר שנושמים התושבים במשך כל ימות השנה ובעיקר בעונות המעבר. השנה הצטרף גם מפעל הממתקים 'כרמית' שמעתיק את מקומו מהמרכז לנוף הגליל. פסטיבל השוקולד מתקיים מדי שנה בחול המועד סוכות, שלושה ימים של חגיגה מטורפת שהולכת ומתעצמת משנה לשנה. השנה שברנו את השיא עם למעלה מ־30 אלף איש שהגיעו מכל רחבי הארץ, במיוחד לפסטיבל השוקולד של נוף הגליל".

 

- אז לא צריך לצאת מהעיר בשביל לצרוך תרבות?

"ממש לא! סל התרבות של רשת המרכזים הקהילתיים בעיר עמוס בכל טוב. בהחלט אפשר למצוא בו היצע מספק לפעילות מהנה ומגוונת לכל הגילים ולכל המשפחה. בנוסף, פועלת תוכנית מיוחדת 'הקתדרה העממית' שמיועדת לגיל השלישי ובמסגרתה צורכים תרבות מגוונת, סדנאות בתחומים שונים, הרצאות וטיולים ברחבי הארץ".

  (צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)
(צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)

  (צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)
(צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו)

 

- מה עם קולנוע?

"גם קולנוע יש. עיריית נוף הגליל היא ככל הנראה הרשות היחידה בארץ שמפעילה שני בתי קולנוע במתכונת עירונית. מדובר בשני אולמות קולנוע, אחד גדול שמכיל 642 מושבים והשני קטן עם 62 מושבים, בהם מוקרנים סרטי קולנוע חדשים בעלות של 30 ש"ח בלבד. רשת המרכזים הקהילתיים בעיר מפעילה את המיזם הייחודי שנועד בעיקר לענות על צורך של התושבים, ולאפשר להם לצפות בסרטי קולנוע איכותיים וחדשים קרוב לבית".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו
פעילות בנוף הגליל
צילום: ישראל פרץ, יקי סנצ'קו
מומלצים