שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בהיקף נרחב בנוף הגליל

חברת תירוש מקבוצת בראל, יזמית ומבצעת הפרויקט, תפנה 72 יחידות דיור בנוף הגליל ובמקומן תבנה 624 דירות ב־12 בניינים בני 12־6 קומות ו־2 מגדלים בני 15 קומות, מעל קומת מסחר, בסמוך לפארק העירוני החדש

נוף הגליל, הלא היא נצרת עלית לשעבר, עולה על גל ההתחדשות העירונית ובניצוחו של ראש העיר מר רונן פלוט, נראה כי עבור העיר הגלילית המתפתחת, השמיים הם הגבול. חברת בראל הנדסה, מקבוצת בראל, המתמחה בין היתר בהקמת מגה פרויקטים של בנייה רוויה, בבעלותו של אריאל בבלי, ובניהולו של סאפי אלשייך, איתרה את השטח המדובר ויזמה את הפרויקט, אותו היא מתכוונת לבצע בפועל.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

בראל א.ב. הנדסה ובנייה בע"מ היא חברת בנייה וייזום ותיקה ויציבה, המתמחה בניהול, ביצוע וייזום מגוון פרויקטים של בנייה ונדל"ן למגורים, לרבות בנייה רוויה, מגדלי מגורים, מבנים צמודי קרקע ועוד.

 

הפרויקט ממוקם ברחוב תירוש, בצידה הדרום מזרחי של נוף הגליל, אל מול נוף עוצר נשימה המשקיף על העמק ועל התבור, שם נבחרו 3 מבנים ותיקים, בני 4 קומות על עמודים, העומדים למעלה מ־40 שנים. בניינים אלו יפונו, ובמקומם ייבנו 6 מבנים בני 8־6 קומות ברחוב תירוש, וברחוב החרוב ייבנו 6 מבנים נוספים בני 12־8 קומות ו־2 מגדלים בני 15 קומות, מעל קומת מסחר. סך הכל 624 יחידות דיור. נראה כי קבוצת בראל איתרה פנינה נחבאת ולא מלוטשת, ומתכננת להפוך אותה ליהלום. כך, איכות חייהם של הדיירים הוותיקים תשודרג באופן משמעותי, ואילו הרוכשים החדשים ייהנו מפרויקט איכותי וחדשני בסביבה מתפתחת תחת הזרקור החמים של עיריית נוף הגליל וגופים תומכים נוספים הפועלים לפיתוח העיר.

  (צילום: יח"צ)
(צילום: יח"צ)

 

הקבוצה היזמית, קבוצת בראל, כוללת בין היתר את החברות בראל הנדסה, משכנות בראל וחברת תירוש, שהוקמה במיוחד לטובת הפרויקט, בשיתוף עם חברת גריט וחברת מאלט־אביב אשר עוסקות בייזום, ניהול וליווי פרויקטים של התחדשות עירונית. בראל הינה חברת הנדסה מהוותיקות בארץ, באמתחתה עשרות פרויקטים הכוללים אלפי דירות שנמסרו ללקוחות מרוצים, ואיתנותה הפיננסית היא עמוד התווך המאפשר את פעילותה הנרחבת והאינטנסיבית. בפרויקט תירוש, הנהנה מתמיכה ומרוח גבית של ראש העיר וכלל מחלקות התכנון בעירייה, תבנה החברה מגוון רחב של דירות בנות 5־3 חדרים, דירות גן, דירות מיני פנטהואז ופנטהאוזים מפוארים.

 

בימים אלו הפרויקט נמצא בהליכי תכנון ואישור מתקדמים ובנייתו תחל בעוד כשנתיים - האכלוס צפוי בשנת 2024. מיקומו של הפרויקט בסמוך לפארק העירוני החדש, למוסדות ולמבני שירות רבים, כגון: מרכזים מסחריים, מוסדות לימוד לכל הגילאים, שכונת בנה ביתך, קופת חולים, בית לקשיש ומוסדות ציבור נוספים שייבנו בהמשך, הופכים אותו למרכזי ולנגיש. לא בכדי, סימן ראש העיר, מר רונן פלוט, את הפרויקט כ"פרויקט הדגל" בעיר, שכן הוא צפוי למשוך לעיר אוכלוסיות חדשות וצעירות, וזאת לצד חיזוק האוכלוסייה הקיימת, שיפור משמעותי של התשתיות באזור והעלאת רמת החיים של כלל התושבים בעיר.

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

  (צילום: יח"צ)
(צילום: יח"צ)

 

לשאלתנו מדוע החליטה הקבוצה להיכנס לפרויקט בסדר גודל כזה, דווקא בנוף הגליל, השיב מר אריאל בבלי המייסד, בעלים ומנכ"ל בפועל של קבוצת בראל הנדסה: "צריך לעמוד שם ולהשקיף על העמק, לחזות בנוף המהפנט בשביל להבין את החזון. כמי שגדל בנוף הגליל, תנופת הפיתוח האדירה בה העיר נמצאת, מהווה ריגוש אמיתי עבורי ואנו נשמח לקחת חלק משמעותי בפיתוח האזור והעיר כולה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים