שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוזרים לישראל? תלמדו מקצוע

  קורס יזמות עסקית לתושבים חוזרים ייפתח בשבוע הבא במנהטן

  כחלק מהסיוע לתושבים חוזרים והרצון לסייע בהתאקלמות בארץ גם מבחינה עסקית וכלכלית, מפעיל משרד העלייה והקליטה בשיתוף עם הבית הישראלי, קורס להקמת וניהול עסק בישראל או העתקת עסק מקומי. הקורס שיתקיים במנהטן, יועבר על ידי יועצים ומרצים מוסמכים בתחומי הייעוץ העסקי, הפיננסי וראיית חשבון.

   

  קורס היזמות בדצמבר הקרוב יארך ארבעה ימים מתוכם שלושה במתכונת של שיעורים פרונטאליים וביום האחרון, תינתן האפשרות לקבוע פגישות אישיות לייעוץ אישי וממוקד. במהלך הקורס עוברים המשתתפים הרצאות וסדנאות בנושאים מגוונים ביניהם בחינת כדאיות עסקית, שיווק, פרסום ומכירה, ניהול פיננסי עסקי, רשויות המס בישראל, תכנית עסקית, מיסוי ובנקים בישראל, הטבות וזכאויות מטעם משרד העלייה והקליטה ועוד.

   

  דגכעדג ()
  קורס יזמות עסקית. השבוע בניו יורק

   

   

  הבית הישראלי, ארגון הפועל מטעם משרד העלייה והקליטה במסגרת הקונסוליה הכללית בניו יורק, עומל כדי יעוץ והכוונה לישראלים אשר קיבלו או שוקלים

  את ההחלטה לחזור לישראל ויוזם לאורך השנה אירועים ופעילויות עבור הקהל הישראלי בתחומים שונים כמו, תרבות, מדע, יזמות ומפגשים לייעוץ ומידע לקראת החזרה. החזרה הביתה היא מחשבה שכולנו מהרהרים בה באיזשהו שלב, יש לא מעט תהיות, התלבטויות וחששות, בייחוד אחרי שהייה ארוכה בחו"ל", מסבירה מנהלת הבית הישראלי, ענבל רות סיון. "לרוב, זה ממש לא תהליך שקורה בין-לילה, אלא אחד כזה שמתגבש לאיטו ולוקח שנה או אפילו שנתיים עד שמחליטים לעשות את הצעד ולחזור ארצה. משיחות רבות שהיו לי עם תושבים חוזרים פוטנציאלים, החזרה בוערת בהם בעיקר, כי אחרי הכל", היא מזכירה, "אין עוד משפחה כמו זו שמחכה להם בארץ. קורס היזמות שמוגש ע"י אגף היזמות של משרד העלייה והקליטה והבית הישראלי, הוא אחד מהכלים המסייעים לישראלים המעוניינים לחזור ארצה. דרך הקורס, ניתן ללמוד רבות על הקמת עסק בישראל, עוד מפה, לקבל את הכלים המתאימים, יחד עם יועצים מוסמכים שמלווים אותם גם לאחר החזרה ותורמים להתאקלמות טובה יותר בישראל".

   

  ״ליווי וסיוע לתושבים חוזרים הוא לא פחות חשוב וקריטי מהסיוע לעולים חדשים. מדובר על ישראלים רבים מאד באזור ניו יורק בלבד שמדי שנה רוצים לחזור ארצה למרות שהקימו כאן בתים, משפחות, עסקים.״ מדגיש הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין ״אני יודע מנקודת מבטי עד כמה הליווי הזה חיוני, בתור מי שעלה עם משפחתו והעתיק חיים שלמים לצד השני של העולם. אין ספק שפעילות הבית הישראלי כחלק מהקונסוליה הכללית ובשיתוף משרד הקליטה היא משמעותית ונמשיך לתמוך בה".

   

  הקורס יתקיים בין התאריכים 1-4 בדצמבר בימים א׳-ד׳ .

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים