שתף קטע נבחר

טיבי "הותקף" בדגל ישראל והזהיר מרצח ח"כים ערבים

תיעוד: פעילי ימין ניסו למנוע את כניסתו של חבר הכנסת לכנס "שבתרבות" ברמת השרון, אחד מהם הניף דגל ישראל לעבר פניו. באירוע עצמו טען טיבי: "אם הייתה קמה ממשלת מיעוט, אחד מהח"כים הערבים היה נרצח". הוא תקף את נתניהו: "פעם אחת כבר הצליח לו"

 

 

חבר הכנסת אחמד טיבי השתתף היום (שבת) בכנס "שבתרבות" וטען בדבריו כי אם הייתה מוקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת - אחד מהח"כים הערבים היה נרצח. לפני שאמר דברים אלו התעמתו עמו פעילי ימין כשהגיע לאירוע ברמת השרון - ואחד מהם אף הניף לעבר טיבי מקל עם דגל ישראל. לטענת חבר הכנסת, הפעילים ניסו לתקוף אותו. שניים מהם עוכבו על-ידי המשטרה, אך שוחררו בהמשך.

 

"אם הייתה קמה ממשלה בתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת וגוש חוסם, אני צופה שאחד מאיתנו היה נרצח", אמר טיבי באירוע, תוך שהוא מתייחס לאפשרות שהועלתה עד לא מזמן להקמת ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ, יו"ר כחול לבן. הוא הזכיר גם את ההפגנה האחרונה בעד ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחבת מוזיאון תל אביב, שם נשמעו קריאות שנאה כלפי השמאל, וצוות של עיתונאים הותקף ביריקות. "ראיתי את המוץ בהפגנה", אמר טיבי.

הפגנה נגד אחמד טיבי בשבתרבות ברמת השרון  ()
דגל ישראל מונף לעבר טיבי בכניסה לכנס

הפגנה נגד אחמד טיבי בשבתרבות ברמת השרון  ()
ההפגנה נגד טיבי ברמת השרון

טיבי הוסיף כי ההערכה שלו מתבססת על "ניסיון העבר". "פעם אחת כבר הצליח לנתניהו. אין סיבה שלא יצליח לו, כי אנחנו מטרות קלות יותר מאשר ראש ממשלה מכהן. אם יעשו בדיקה מיקרוסקופית חזקה על הידיים של בנימין נתניהו, ימצאו כתמי דם של רבין". טיבי האשים ישירות את נתניהו ברצח רבין: "האיש שהסית מעל המרפסת אחראי, והוא ממשיך להסית", אמר.   

 

בדבריו התייחס טיבי גם להסלמה האחרונה ברצועת עזה, והזכיר את מותם של כמה בני משפחה באחת מתקיפות צה"ל, פעולה שכעת מתוחקרת. הוא אמר שלטעון כי הפלסטינים משתמשים בילדיהם כמגן אנושי זה "שקר של תעמולה". "משפחת סווארכה שנמחקה לפני שלושה שבועות ישבה בבית שלה. התשובה הייתה טעות מודיעינית, לא אמרו מגן אנושי. 27 המשפחות במלחמה בעזה - הבית שלהן קרס עליהן. בדרך כלל כשבית קורס אנשים תחתו מתים, כולל ילדים. מקומו של הילד הוא בבית שלו ואסור שילד שנמצא בבית שלו יחוסל על-ידי טילים".

 

 

כאמור, כמה פעילי ימין המתינו לטיבי כשהגיע לכנס ברמת השרון, מחו נגדו ואף ניסו למנוע את כניסתו. הם צעקו לו: "טיבי מחבל, טיבי מהלל השהידים, טיבי רוצח". המשטרה עיכבה שני מפגינים בעת יציאתו מהמתחם שבו התקיים הכנס. הם שוחררו בהמשך.

 

כמה ימים לפני הכנס הבוקר נשמעו קריאות בקרב פעילי ימין בדרישה לבטל את השתתפותו. מלשכתו של חבר הכנסת נמסר בעקבות הקריאות ההן: "ח"כ טיבי קיבל הזמנה להופיע בשבתרבות ברמת השרון בחסות העירייה, והוא נענה להזמנה. ברור שיש הבדלי דעות פוליטיים בינינו אבל זו המטרה של הפאנל הזה: לשמוע ולהשמיע כדי לגשר על פערים ולהפחית דעות קדומות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים מניפים דגל לעבר טיבי
מומלצים