שתף קטע נבחר

בדרך לתפילה במרוקו: ישראלי נמחץ למוות בין שני אוטובוסים

הרב דוד לוי, בן 41 מאשדוד, נהרג לאחר שנמחץ בין שני אוטובוסים שהובילו מתפללים להילולה של הרב פינטו בקזבלנקה. המשטרה המקומית עצרה את שני הנהגים לחקירה כדי לשלול טענות על רקע לאומני

שני האוטובוסים בזירה ()
נמחץ בין שני האוטובוסים. זירת האירוע בקזבלנקה

הרב דוד לוי, בן 41 מאשדוד, נהרג שלשום אחר הצהריים (שישי) לאחר שנמחץ למוות בין שני אוטובוסים שהובילו מתפללים להילולה של הרב יאשיהו פינטו בקזבלנקה שבמרוקו. עוד שני אזרחים ישראלים נפצעו. המשטרה המרוקאית עצרה את הנהגים לחקירה.

 

לוי, אברך מתלמידי ישיבת "שובה ישראל", היה חלק מקבוצה גדולה של ישראלים שהגיעו להילולה. ביום שישי סמוך לשעה 15:30 שעון מרוקו הם חזרו לקזבלנקה לאחר שהיו בטקס הכנסת ספר תורה בעיר אסווירה. הם יצאו מהמלון שלהם "גרנד מוגדור" באוטובוסים לכיוון בית העלמין היהודי לתפילה על קברי צדיקים.

 

לוי הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים - הקטן בהם בן שנה בלבד. "הוא היה אברך בולט בישיבה", מספרים חבריו לספסל הלימודים. "הוא היה אחראי על כל בית המדרש של הרב פינטו בביתו שברובע י"א באשדוד".

הרב דוד לוי ()
הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הרב דוד לוי

לגבי נסיבות התאונה יש שתי גרסאות: לפי אחת הגרסאות, במקום פרץ ויכוח בין אחד היהודים לבין נהג האוטובוס. לפי גרסה אחרת, לא היה כל ויכוח. מכל מקום, הישראלי שנהרג חצה את הכביש בין שני האוטובוסים ונמחץ למוות ביניהם.

 

אחד מעדי הראייה טען שאחד הנהגים שחרר בטעות את דוושת הגז ומחץ את הישראלי על האוטובוס השני. הוא נפצע באורח אנוש ומת במקום. המשטרה עצרה לחקירה את שני נהגי האוטובוס כדי לשלול רקע לאומני.

 

בין עדי הראייה יש גרסאות סותרות אם אכן היה כאן רקע לאומני. לדברי חלק, היה ברור שמדובר בתאונת דרכים ולאיש לא היו טענות על פיגוע. לדברי אחרים, מאחר שהיה ויכוח עם הנהג, התנהגותו הייתה מוזרה וזה לא נראה כמו תאונת דרכים.

 

לפי דיווחים נוספים שהגיעו ממרוקו, עוד שני ישראלים שהיו בקבוצה נפצעו בתאונה. ואולם, בישיבת "שובה ישראל" טענו כי מלבד ההרוג לא היו עוד פצועים במקום.

 

עוד נמסר מהישיבה כי אברכי הישיבה עמלו עד כניסת השבת לנקות את הזירה מדם. "אנחנו בהלם מפטירתו הפתאומית. זהו אסון נורא". אומרים ב"שובה ישראל".

 

ח"כ לשעבר אורן חזן, שהיה חלק מהקבוצה, אמר: "לא היה שום ויכוח עם הנהג. האיש חצה את הכביש בין שני אוטובוסים מונעים ונמחץ. אירוע טרגי מאוד, אבל לא היה פה שום דבר לאומני. אם היה, אני הייתי הראשון לטעון את זה. למיטב ידיעתי גם לא היו פצועים".

 

למרות האסון, הרב יאשיהו פינטו הורה להמשיך את מתכונת השבת כרגיל. "בגלל ההתעוררות הגדולה של אלף תלמידי הישיבה שמתאספים לתפילות, השטן מנסה לקלקל ולהפריע בכל הכוח. אסור לתת לו את זה, עלינו להתחזק ביתר שאת. לא ליפול ברוח, כי אם להתעלות ולהחזק בכל הכוח", אמר הרב פינטו בשבת לתלמידיו. במשך השבת הקהילה היהודית בקזבלנקה סייעה לתלמידי הישיבה.

 

משרד החוץ בסיוע הקהילה היהודית מטפלים בסידורי הטסת הגופה לארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים