שתף קטע נבחר

קריקטורה בהולנד מציגה: נתניהו עשה ספין על קורבין

עיתון הולנדי מרכזי פרסם קריקטורה שטוענת כי ראש הממשלה הוא שעומד מאחורי ההאשמות האנטישמיות נגד מנהיג הלייבור בבריטניה, וזאת במטרה להסיט את תשומת הלב מכתבי האישום שלו; השגריר הישראלי גינה, המאייר טען שהאשים אותו באנטישמיות

היומון ההולנדי "די וולקסקראנט" פרסם קריקטורה לפיה ראש הממשלה בנימין נתניהו עומד מאחורי ההאשמות האנטישמיות נגד מנהיג הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, כדי להסיט את הדיווחים מכתבי האישום נגדו על שחיתות.

קריקטורה שפרסם העיתון ההולנדי די וולקסקראנט (קרדיט:  די וולקסקראנט )
להסיט את תשומת הלב מכתבי האישום. הקריקטורה ההולנדית (קרדיט: די וולקסקראנט )
 

בקריקטורה שפורסמה ביום חמישי האחרון, נתניהו נראה מחזיק ביד אחת אבן עליה נכתב "ההאשמות אנטישמיות" וביד השנייה קורא את כתבי האישום נגדו על שחיתות. אל מול נתניהו ניצב קורבין, שמואשם באחריות על האנטישמיות במפלגתו. קורבין נראה בקריקטורה מצטט משפט של ישו מהברית החדשה: "מִי מִכֶּם נָקִי מֵחֵטְא, שֶׁיְּהֵא הוּא רִאשׁוֹן לְהַשְׁלִיךְ עָלֶיהָ אֶבֶן!"

 

מרכז ההסברה הפרו ישראלי בהולנד "סידי", שמנטר גם גילויי אנטישמיות במדינה, האשים את העיתון בפרסום קריקטורה אבסורדית וציין שבניגוד למה שהיא מרמזת, יהודי בריטניה הם אלה שמאשימים את קורבין באנטישמיות ולא נתניהו. "ליהודים יש זכות לדבר נגד אנטישמיות. העובדה שהוגשו כתבי אישום נגד ראש ממשלת ישראל לא רלוונטית. הקריקטורה ממחזרת סטריאוטיפים אנטישמיים לפיהם היהודים יותר נאמנים לישראל מאשר למדינות שבהן הם חיים", נמסר מהמרכז.

 

שגריר ישראל בהולנד, נאור גילאון, גינה את הקריקטורה ואמר: "מילכוד 22, אנטישמיות. משתמשים במדינת היהודים כדי לחבוט ביהודים. כאשר מאשימים אותם באנטישמיות, הם מאשימים את ישראל בכך שהיא מתייגת כל ביקורת כאנטישמית. אבל מה שנראה כמו ברווז, עושה רעש של בוורז, הוא אנטישמי".

 

מאייר הקריקטורה, ג'וס קוליגנון, טען שהשגריר הישראלי מאשים אותו באנטישמיות. השגריר ענה לו במקבילה ההולנדית ל"על ראש הגנב בוער הכובע".

קליגנון הגן על הקריקטורה שלו וקשר בין הארגון היהודי ההולנדי שביקר אותו לטראומה של יהודי הולנד מהשואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט:  די וולקסקראנט
הקריקטורה שפורסמה בהולנד
קרדיט: די וולקסקראנט
מומלצים