שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי 'שוד המיליארד': פריצה למוזיאון השטאזי בברלין

  שודדים פרצו למוזיאון המשטרה החשאית במזרח גרמניה, וגנבו תכשיטים ועיטורי כבוד. השוד היה ימים ספורים אחרי שוד העתיקות בטירה בעיר דרזדן

   

  תיעוד השוד בדרזדן

  תיעוד השוד בדרזדן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גנבים פרצו למוזיאון השטאזי בברלין, שבו נמצאים פריטים שונים שהיו בידי המשטרה החשאית במזרח גרמניה. הרשויות מסרו שבין השאר נגנבו עיטורים ותכשיטים מוזהבים. השוד היה ימים ספורים אחרי שוד העתיקות בטירה בעיר דרזדן, שבו נגנבו תכשיטים ויהלומים בשווי מוערך של מיליארד אירו.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

    

  הגנבים ניפצו חלון בקומה הראשונה של מוזיאון השטאזי בברלין, בניין שבעבר שימש את המשטרה החשאית. הם שדדו פריטים יקרי ערך ולא הותירו עקבות. לא ידוע מתי בדיוק פרצו למוזיאון. עובד שהגיע הבוקר למקום אמר שהגנבים ניפצו את ארונות הזכוכית בחדרי התצוגה וגנבו את הפריטים.

  גרמניה מוזיאון ה שטאזי ברלין (צילום: AFP)
  מוזיאון השטאזי. הגנבים פרצו ונמלטו עם השלל(צילום: AFP)

  גרמניה מוזיאון ה שטאזי ברלין (צילום: EPA)
  מחוץ למוזיאון השטאזי בברלין(צילום: EPA)

  גרמניה מוזיאון ה שטאזי ברלין (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  מנהל מוזיאון השטאזי סיפר שבין הפריטים שנגנבו היו עיטורי הכבוד על שם לנין ועל שם קרל מרקס. עיטור קרל מרקס נחשב לעיטור היוקרתי ביותר במזרח גרמניה הקומוניסטית. הוא הוסיף שהגנבים שדדו גם טבעות ושעון מזהב, שהוחרמו בפשיטות של השטאזי.

   

  כשהגוש הקומוניסטי החל לקרוס פריטים רבים שהחרימה המשטרה החשאית במזרח גרמניה הוחזרו לבעליהם. חלק עדיין נשארו בידי השטאזי, ומוצגים לראווה במוזיאון. "לא מדובר באוצרות ענקיים, אבל זה מוזיאון להיסטוריה. אתה לא מצפה שאנשים יפרצו אליו", אמר מנהל המוזיאון.

   (צילום: רויטרס)
  תיעוד השוד במוזיאון בטירה בדרזדן(צילום: רויטרס)

  אולם ב חדר האוצר הירוק מוזיאון טירת דרזדן גרמניה (צילום: EPA)
  הטירה בדרזדן(צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  החשודים טרם נתפסו(צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  בשבוע שעבר שוד עתיקות גדול הדהים את גרמניה. ב-25 בנובמבר פרצו שודדים למוזיאון הכספת הירוקה בדרזדן, שנמצא בטירה המלכותית בעיר. השודדים ניתקו את זרם החשמל לדירה לפני שנכנסו דרך החלון. הם גנבו תכשיטים מהמאה ה-18 – כולל יהלום 49 קראט – שהיו חלק מהאוסף של שליט סקסוניה באותה העת שנודע בכינוי "אוגוסטוס החזק".

   

  המשטרה עדיין מחפשת את ארבעת החשודים בשוד בדרזדן, והציעה פרס של חצי מיליון אירו למי שימסור מידע שיוביל למעצרם. החוקרים בדרזדן נמצאים בקשר עם עמיתיהם בברלין, כדי לבדוק אפשרות שהשודדים קשורים לשוד שהיה בבירה לפני שנתיים. ב-2017 נגנב מטבע מוזהב במשקל 100 ק"ג ממוזיאון בודה. ארבעה חשודים נעצרו והועמדו לדין. המטבע מעולם לא נמצא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  תיעוד השוד במוזיאון בטירה בדרזדן
  צילום: רויטרס
  מומלצים