שתף קטע נבחר

הלפרין לפזגז ואמישראגז: כתב אישום כפוף לשימוע בשל פגיעה בתחרות

החשד הוא לקיום הסדר כובל לפיו אמישראגז לא תתחרה על לקוחות ביתיים של פזגז שלהם מערכת גז מרכזית, ובמקביל בפזגז לא יפעלו לשכנע לקוחות ביתיים של אמישראגז לעבור אליהם

רשות התחרות בראשות מיכל הלפרין, הודיעה היום (ב') לחברת אמישראגז ונושאי משרה בכירים בה ולמנהל רכישה ושימור לקוחות בחברת פזגז, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע. זאת בשל הסדר לחלוקת שוק בתחום אספקת גפ"מ (גז בישול) ללקוחות ביתיים בבאר שבע.

 

תשלומים תמוהים והיעדר פיקוח: ברוכים הבאים לג'ונגל החיובים של חברות הגז

נחתמה עסקת סופרגז: אלקו תשלם לעזריאלי 770 מיליון שקל

התקבלו האישורים: לראשונה זורם גז לאסדת לווייתן

 

מדובר בחקירה שנוהלה בשנים האחרונות ברשות, שם נטען ליצירת הסדר כובל לפיו אמישראגז לא תתחרה על לקוחות ביתיים של פזגז הצורכים גז באמצעות מערכת גז מרכזית, ובמקביל עובד פזגז לא יפעל לשכנע לקוחות ביתיים של אמישראגז לעבור לצרוך גז בישול מחברת פזגז.

פזגז (צילום: גיל נחושתן)
פזגז(צילום: גיל נחושתן)

ההסדר הכובל לכאורה בא על רקע היעדר מעבר של לקוחות ביתיים בין החברות המרכזיות בבאר שבע והתגבש נוכח פעילות תחרותית מוגברת בה נקטה חברה מתחרה בשם כלבוגז, אשר הציעה מחירים נמוכים ללקוחות ביתיים בבאר שבע בתקופה הרלוונטית לכתב החשדות.

 

מחברת אמישראגז נמסר בתגובה: "אמישראגז קיבלה את הודעת רשות התחרות ותלמד אותה. החברה דוחה מכל וכל את הטענות נגדה, ממשיכה להיות בטוחה שלא נפל דופי בפעולותיה ומשוכנעת שגם הרשות לתחרות תשתכנע בצדקת טענותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים