שתף קטע נבחר

גנץ: לא נסכים להצגות פשרה. נתניהו: יש הזדמנויות היסטוריות

יו"ר כחול לבן קרא לנתניהו: "עצור את שעון החול, בראש המדינה צריך לעמוד מישהו שמסוגל לאחד אותה ולא חשוד בפלילים". יו"ר הליכוד קרא לגנץ: "הלכתי רחוק, בוא נממש הזדמנויות היסטוריות בממשלת אחדות". ליברמן: "לא נחתום לאף אחד אם נראה שאינו מתכוון להגיע לאחדות"

 

 

יו"ר הליכוד קורא לבני גנץ "לממש הזדמנויות היסטוריות בממשלת אחדות", יו"ר כחול לבן אומר כי לא יסכים ל"הצגות פשרה" - ובינתיים השעון הפוליטי ממשיך לתקתק לבחירות חדשות.

 

"שוחחתי אתמול עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ - שיחה חשובה לביטחון ישראל", אמר נתניהו בביקור באשקלון, שבו חנך 12 מפעלים חדשים. "דיברנו על איראן ועל ההזדמנויות ההיסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים: בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל, וברית הגנה עם ארה"ב. יש לנו אפשרות לממש אותן. ולכן הצעתי לבני גנץ הצעה - בוא נממש את ההזדמנויות ההיסטוריות האלה בממשלת אחדות שתוקם עכשיו במתכונת שהצעתי".

רה
נתניהו בטקס הנחת אבן הפינה באשקלון(צילום: לע"מ)

רה
נתניהו באשקלון(צילום: לע"מ)

נתניהו אמר כי "הלכתי רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה. אנחנו לא צריכים בחירות נוספות". על המתיחות בדרום אמר: "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף. אנחנו נשים לזה סוף. יש לנו תוכניות מבצעיות מפתיעות".

 

גנץ עצמו, בישיבת סיעת כחול לבן, קרא לנתניהו: "עצור את שעון החול, ובוא לדבר על המתווה שהצעתי. בראש המדינה צריך לעמוד מישהו שמסוגל לאחד אותה מבית ולא ממשלת מעבר חסרת לגיטימציה שבראשה עומד חשוד בפלילים".

 

 

 

יו"ר כחול לבן אמר כי "האתגר האמיתי הוא הפילוג והחשש הגדול והלא בלתי מבוסס הוא חלילה מלחמת אחים. בניגוד לאחרים איני רוצה להעמיד את ישראל בפני בחירות נוספות יקרות ומיותרות. אני מבין שכחלק מהפשרות לא נקים את ממשלת החלומות עליה חלמנו. אני מבין שנצטרך לקבל הצעות פשרה אבל לא הצגות פשרה".

 

אחרי ישיבת הסיעה מסר גנץ כי "כחול לבן בראשותי לא תתמוך בהסכם בינלאומי שיגביל את פעולתה של מדינת ישראל ואת יכולתו של צה"ל להגן עליה מול האיומים העומדים מולה. יש לי הערכה עמוקה ליחסים האסטרטגיים עם ארה"ב, בת בריתנו שאיתה אנו חולקים ערכים זהים ואינטרסים משותפים. אבל חשש כבד עולה, כי ראש ממשלה שעסוק בעצמו, יאפשר לכבול את ידי כוחות הביטחון בניגוד לעמדה שהביעה מערכת הביטחון לאורך עשרות שנים".

 

מספר 2 שלו, יאיר לפיד, תקף בחריפות את נתניהו ואמר כי "זה שבוע ביבי ואנשיו מפיצים את השקר שאני הטלתי וטו על ממשלת אחדות. המטרה שלהם היא לסכסך בינינו. זה לא יילך להם. הסיבה היחידה לכך שאין ממשלת אחדות היא ביבי נתניהו. אתמול הם אמרו, 'הצענו ויתורים מפליגים'. הם לא הציעו כלום. הם אומרים 'ביבי ראשון ברוטציה. הוא יהיה ראש ממשלה עם כתבי אישום. אנחנו באים עם כל הגוש, מליצמן עד סמוטריץ''. זו לא הצעה. זו הונאה".

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר בישיבת הסיעה שהתקיימה אף היא אחר צהריים על דבריו בשבועות האחרונים ואמר: "ליברמן רוצה ממשלת אחדות, דבר הכי פשוט. בניגוד לכל האחרים ישראל ביתנו הייתה הראשונה שדיברה על ממשלת אחדות. הליכוד וכחול לבן לא רוצים ממשלת אחדות, הכל משחק האשמות". הוא הבהיר, על רקע הניסיון של הליכוד וכחול לבן להגיע ל-61 חתימות, כי מפלגתו "לא תחתום לאף אחד אם נראה שאינו מתכוון להגיע לממשלת אחדות".

  

בישיבת סיעת העבודה-גשר, שהתקיימה מעט מוקדם יותר, אמר יו"ר המפלגה עמיר פרץ כי "מי שיכול למנוע בחירות בפעם השלישית הוא אך ורק בנימין נתניהו שצריך לקבל החלטה על פרישה. אנחנו לא נהייה שותפים בממשלה שנתניהו עומד בראשה". על היוזמה לאיחוד המחנה הדמוקרטי ומפלגת העבודה אמר: "אנחנו נערכים להתמודדות באופן עצמאי".


פורסם לראשונה 02/12/2019 14:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אלכס  קולומויסקי
נתניהו וגנץ
צילום : אלכס קולומויסקי
מומלצים