שתף קטע נבחר

קורס אקדמי מקוון ישראלי מועמד לאוסקר בחדשנות

הקורס מבוא לרב תרבותיות" נבחר מתוך 1,500 הצעות שנשלחו מ 39 מדינות. הקורס הופק במסגרת המיזם "קמפוס IL"

הקורס "מבוא לרב תרבותיות", של המכללה האקדמית לחינוך תלפיות הגיע לגמר האוסקר בחדשנות בחינוך לשנת 2019, בקטגוריית הפרויקט הטוב ביותר בעולם המטפח את מיומנויות המאה ה- 21. הטקס החגיגי יתקיים החודש בלונדון. הקורס זכה בקול קורא 2 של מל"ג-ות"ת, ישראל דיגיטלית ומשרד החינוך, באוגוסט 2017, ונלמד בפלטפורמה הלאומית ללמידה דיגיטלית "קמפוס IL" של המשרד לשוויון חברתי. הקורס נבחר מ- 1,500 הצעות שנשלחו מ 39 מדינות.

 

המיזם הלאומי "קמפוס IL" מציע לישראלים את הקורסים הטובים ביותר בחינם, ומאפשר ללמוד בזמן, במקום ובקצב של כל לומד ולומדת. הפלטפורמה, שפותחה על ידי האוניברסיטאות Harvard ו-MIT, מספקת חוויית למידה חדשנית ומותאמת אישית עם מגוון עצום של תכנים איכותיים ומאפשרת לקהלים רחבים התפתחות וקידום לכל אורך החיים, החל בתלמידי תיכון וסטודנטים, דרך מורים, עובדי מדינה ומחפשי עבודה, ועד אזרחים ותיקים וכל אדם סקרן שמעוניין להרחיב אופקים.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

ייחודיותו של הקורס "מבוא לרב-תרבותיות" היא האפשרות לחוות מסע בעולם הרב-תרבותי, שבו הלומדים נחשפים לאחר ונכנסים לנעליו באמצעות טכנולוגיות מתקדמות (עולם וירטואלי), סימולציות ומשחקי תפקידים. הקורס שם דגש על מקומה של הרב-תרבותיות במערכת החינוך ועל פיתוח אמפתיה בקרב הלומדים.

הקורס משתמש בחידושים האחרונים בתחום הפדגוגיה והטכנולוגיה העדכנית, ומשלב את מיומנויות המאה ה-21: שיתופיות, תקשורת בין -אישית, חשיבה ביקורתית, יצירתיות וקבלת השונות התרבותית.

 

הפרויקט כולל שלושה קורסים בעברית, באנגלית ובערבית. המכללה האקדמית לחינוך תלפיות, הובילה את הפרויקט, בראשותה של ד"ר איליין חוטר ובשותפות עם המוסדות הבאים: מכללת אלקאסמי, מכללת סכנין, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת קיי ,מכללת אוהלו, המכללה הערבית חיפה ומרכז TEC במכון מופ"ת.

 

פרופ' יפה זילברשץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
פרופ' יפה זילברשץ(צילום: גיל יוחנן)

 

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, אמרה: "אני גאה בצוותים האקדמים שהצטרפו במהירות למהפכת הלמידה הדיגיטלית, שחייבה אותם לעדכן את שיטות ההוראה ולהתאים אותן לשינויים הטכנולוגיים המואצים. הלמידה מתבצעת באמצעות כלים הדיגיטליים תוך שיפור חווית ההוראה והלמידה. זו מצוינות אקדמית אמיתית".

 

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, הוסיפה: "לכל אזרח ואזרחית בישראל יש חלום - להיות מתכנת, ללמוד אנגלית, להצליח בפסיכומטרי, להרחיב אופקים, לקדם את הקריירה שלו או להעשיר את עולמו. מהיום אתם יכולים לחלום, ואנחנו דואגים להשכלה עם מיזם הלמידה של ישראל 'קמפוס IL'. אני מברכת את כל הצוותים שעסקו בפיתוח והובלת הקורס על המועמדות הראויה בתחרות החשובה ומאמינה שנמשיך לכבוש פסגות נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים