שתף קטע נבחר

ח"כ מש"ס על עולים: "גויים גרים בדירת עמידר"

חבר הכנסת יואב בן צור התייחס לנושא ההתבוללות והעלייה: "להעלות מאסות של אנשים שאין להם שום קשר למדינה, אלא רוצים לנצל את התנאים שהיא נותנת - זה לא"

 

 

חבר הכנסת יואב בן צור מש"ס סיפק הערב (ב') התבטאות שנויה במחלוקת, כאשר התייחס לנושא מניעת התבוללות, וסיפר על אדם לא-יהודי שהוא מכיר: "הוא הביא בחורה גויה מרוסיה, והיום הוא גר איתה בדירה של עמידר. שני גויים שחיים על חשבון מדינת ישראל. האם זו המדינה היהודית שביקשנו להקים?".   

 

ח"כ בן צור, שדיבר בכנס ז’בוטינסקי למנהיגות של בית"ר העולמית בבית מורשת בגין בירושלים, אמר: "אין ספק שאנחנו רוצים את כל היהודים במדינת ישראל, ואנו רואים איך האנטישמיות מתגברת באירופה וגם בארצות הברית. אני קורא לכל העולים לבוא אלינו, אבל שוב, אני רוצה לספר סיפור שסיפר לי יהודי בן עדות המזרח".

יואב בן צור ממפלגת ש
"זו המדינה היהודית שביקשנו?". ח"כ בן צור בכנס(צילום: אלכס קולומויסקי)

בן צור המשיך: "בתו מתחתנת בעוד שבוע ימים עם בחור מאוקראינה. אמו הייתה יהודייה ואביו גוי. אמו ממשפחת כהן, כך שלא היה ספק ביהדותו. הבחור הזה, אימו נפטרה ואביו קיבל דירה של עמידר בבת ים או במקום אחר. אחרי שאמו נפטרה הוא הביא בחורה גויה מרוסיה, והוא היום גר איתה בדירה של עמידר. שני גויים שחיים על חשבון מדינת ישראל. האם זו המדינה היהודית שביקשנו להקים?".

 

לדעת ח"כ בן צור, אסור להעלות לארץ אנשים שאין להם שום קשר למדינה, כלשונו: "לכן, אני חושב שגם אם יש נישואי תערובת, במידה שאפשר לעשות להם גיור אנחנו נקבל אותם באהבה, שיבואו לפה, נעזור להם להתאקלם פה. חוץ מזה שיש את חוק השבות, והוא אומר מי זכאי לעלות לארץ ישראל. להעלות מאסות של אנשים שאין להם שום קשר למדינה, אלא רוצים לנצל את התנאים שהיא נותנת - זה לא".

 

ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו אמר בתגובה: "״אני מציע לח"כ בן צור לקחת גלולה נגד גזענות. המגיפה של שנאת העולים מתפשטת בש"ס בקצב מסוכן. ‏כדאי שתתנצל בפני מיליוני אזרחים ששירתו ומשרתים בצה"ל, שלקחו חלק חשוב בבניין העם והארץ

‏רבים מהם נפלו כשהגנו על המדינה, אך בשביל בן צור הם טובים כדי למות בקרב, אך לא מספיק טובים כדי לחיות כאן".

 

ח"כ יוליה מלינובסקי כתבה: ‏"לא ידעתי שח"כ בן צור מחזיק בדעות חשוכות ופרימיטיביות כאלו - אותם אנשים עובדים, משלמי מסים ואתה קורא להם גויים? כשאתה הולך לבית חולים אתה תשאל את הרופא אם אמא שלו או אבא שלו יהודי? מה שאתה עושה זו פלגנות לשמה. אין כבר מה להגיד, עד כמה נמוך אפשר לרדת".

 

היום תקף יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן את יו"ר ש"ס אריה דרעי, לאחר שהאחרון טען כי ליברמן "דרש שני מיליארד שקלים לעולים מחבר המדינות שלא עובדים ולא משלמים מסים" ולטענתו של ליברמן אף הטיל ספק באם נשארו יהודים ברחבי ברית המועצות לשעבר. "מדובר לא רק בעלילה ובשקר גס, אלא באנטישמיות נטו ובגזענות לשמה", טען ליברמן.

 

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "דרשנו לקבוע הכנסת מינימום לכל הגימלאים החיים מהבטחת הכנסה בלבד בגובה 70% משכר המינימום. אני מדגיש שזה לכל הגימלאים ללא הבדל דת מין וגזע, וזאת בניגוד להשמצות של דרעי.

 

"ההתייחסות לעולים כאוכלוסיה שלא עובדת ולא משלמת מסים, ובכלל הספק אם הם יהודים או נותרו יהודים בברית המועצות לשעבר, זה דבר מקומם ובלתי נסבל. זו התבטאות גזענית וחסרת תקדים כנגד ציבור שלם שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מסים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ יואב בן צור בכנס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים