שתף קטע נבחר

קריאה לפריימריז לראשות הליכוד: "שלטון המחנה הלאומי בסכנה מוחשית"

יוסי דגן, שנחשב לגורם משמעותי בליכוד לאחר שהביא מתפקדים רבים למפלגה, הודיע על תמיכה בעריכת בחירות לראשות התנועה: "במציאות שנוצרה זו חובה". הוא לא הביע תמיכה בגדעון סער, אך הדף את הטענות נגדו: "הוא מנהיג ערכי וראוי, מעמודי התווך של המחנה הלאומי"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שנחשב לגורם משמעותי בתנועת הליכוד בשל המתפקדים הרבים שהחתים, קרא הבוקר (ג') לקיים בחירות מקדימות לראשות המפלגה. בפוסט שפרסם בפייסבוק הוא כתב: "במציאות שנוצרה, היות ונראה שאין אפשרות להקים ממשלה, חייבים לקיים פריימריז לראשות התנועה".

יוסי דגן. "חייבים לקיים פריימריז לראשות התנועה" ()
יוסי דגן. "חייבים לקיים פריימריז לראשות התנועה"

העיתוי של פרסום הפוסט נועד לייצר לחץ להעלאת הצעת הפריימריז, ואולי אף קביעת תאריך ההתמודדות, בישיבת מרכז הליכוד בעוד יומיים.

 

"ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא מהמנהיגים הגדולים שקמו למדינת ישראל, רמה אחת מעל רבים מראשי הממשלה שכיהנו לפניו", כתב דגן. "יחד עם זאת, כיום, חובה עלינו לזכור ששלטון המחנה הלאומי כולו נמצא בסכנה מוחשית. המטרה המרכזית שלנו היא המשך הובלת מדינת ישראל על ידי ממשלה ציונית ערכית, וכיום, אחרי 26 שנות אוסלו, מובן וברור כי זו רק ממשלה המושתתת על המחנה הלאומי".

נתניהו וראש מועצת שומרון יוסי דגן (צילום: דוברות ראש הממשלה)
דגן ונתניהו. "שלטון המחנה הלאומי בסכנה מוחשית"(צילום: דוברות ראש הממשלה)

בפוסט שכתב דגן הוא לא הביע תמיכה במועמדותו של גדעון סער לתפקיד, אך כן הדף את הטענות נגד ההתמודדות: "הוא מנהיג ערכי וראוי, מעמודי התווך של המחנה הלאומי, שהוכיח את עצמו בשנים האחרונות בשמירה על ארץ ישראל, ערכי הציונות והלאום. ראוי ביותר שיתמודד בפריימריז על הנהגת התנועה לקראת הבחירות הבאות".

גדעון סער יוסי דגן ראש מועצה אזורית שומרון בחירות (צילום: זזים ימינה)
דגן עם סער. "מנהיג ערכי וראוי"(צילום: זזים ימינה)

"הדמוקרטיה היא גאוות הליכוד! הפריימריז צריכים להתקיים באופן מכובד, ראוי ונקי. אין מקום להתקפות אישיות ולביטויים פוגעניים ולא מכובדים נגד שום מועמד", הוסיף דגן. "היתרון בתנועת הליכוד, שאני גאה להיות חבר בה, היה ויהיה הערך הדמוקרטי שמאפשר בחירת מנהיגים על ידי חברי התנועה. זאת בשונה מרובן המוחלט של המפלגות האחרות כיום, שעוד מעיזות בחוצפתן להטיף ולהשמיץ את הליכוד".

 

בעוד יומיים יתכנסו חברי מרכז הליכוד ויצביעו על ביטול הפריימריז של מועמדי המפלגה לכנסת בבחירות הבאות. זאת בהמשך לסיכום בין נתניהו ליו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ.

 

השניים נפגשו בשבוע שעבר בעקבות קריאת סער לקיום פריימריז לראשות המפלגה. בין היתר הם סיכמו לערוך בחירות מקדימות לראשות התנועה בתוך כשישה שבועות, אך עדיין לא נקבע תאריך מדויק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
יוסי דגן
צילום: בראל אפרים
מומלצים