שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תקיפת המאבטח בנתב"ג: השוטרים המעורבים נשלחו למעצר בית

  בעקבות חשיפת ynet על אודות תקיפתו של המאבטח הסמוי על-ידי בלשים הודיעה המשטרה כי "מיד עם קבלת דיווח אודות המקרה החריג הועבר החומר לבחינת מח"ש, והוחלט להשעות את שלושת השוטרים המעורבים". הם שוחררו בתום חקירתם במח"ש למעצר בית עד יום שישי

  האזור בו השוטרים פצעו את המאבטח הסמוי ()
  המאבטח הפצוע

  יום אחרי שנחשף ב-ynet דבר תקיפתו של מאבטח סמוי בנמל התעופה בן גוריון על-ידי בלשים, הודיעה הבוקר (ג') המשטרה כי הוחלט להשעות את שלושת השוטרים המעורבים. הם נחקרו במח"ש ובתום החקירה שוחררו למעצר בית עד יום שישי.

   

  "במשטרת ישראל רואים בחומרה את האירוע ותוצאותיו", נמסר. "מיד עם קבלת דיווח אודות המקרה החריג הועבר החומר על ידי משטרת ישראל לבחינת מח"ש, ובמקביל הוחלט על ידי פיקוד מרחב נתב"ג להשעות את שלושת השוטרים המעורבים מכל פעילות מבצעית. בסיום בדיקת המקרה יוחלט על המשך הצעדים בעניינם".

   

  חשיפת ynet: שוטרים הכו מאבטח סמוי בנתב"ג עד שנזקק לתפרים

   

  האזור בו השוטרים פצעו את המאבטח הסמוי ()
  המאבטח נזקק לתפרים בפניו

  בעקבות התקיפה, מאות עובדים הגיעו מוקדם יותר לאסיפת חירום שבה השתתף מנכ"ל נתב"ג, שמואל זכאי. "זה אירוע שלא היה צריך להתרחש", אמר, "אין שום סיבה שבמפגש בין שוטר לאזרח או למאבטח, האזרח ימצא את עצמו מאושפז בבית החולים. האירוע הזה צריך להיות מטופל בכל החומרה". זכאי ציין לשבח את המאבטח ש"ריסן את עצמו ולא הפעיל כוח".

   

  אבי נגר, נציג הביטחון בוועד, אמר כי "האסיפה הזאת היא קריאת אזהרה. דמם של עובדי רשות התעופה אינו הפקר, אנחנו לא נעבור לסדר היום על פגיעה בעובדים".

  "אירוע שלא היה צריך להתרחש". שמואל זכאי (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  "אירוע שלא היה צריך להתרחש". שמואל זכאי(צילום: אבי מועלם)

  התקרית התרחשה ביום ראשון לקראת חצות, כשהמאבטח הסמוי, שהיה בסיור שגרתי באזור המודיעין באולם הטיסות הנכנסות, הבחין באדם שעורר את חשדו. לאחר כמה סיבובים באזור החליט המאבטח לפנות אל החשוד ולבקש ממנו תעודה מזהה, אולם האדם סירב להזדהות.

   

  רק לאחר דין ודברים בין השניים הציג הבלש את תעודת השוטר שלו, בצורה מזלזלת, וכאשר המאבטח ביקש לקבלה לידיו החל בין השניים עימות קולני. "אמרתי לבלש שאנחנו נמצאים באמצע האולם ושאולי כדאי שנלך הצידה", סיפר המאבטח למקורביו. לאחר שליבנו השניים את העניינים ביניהם הלך כל אחד מהם לדרכו.

   

  לאחר כמה דקות ניגשו אל המאבטח ארבעה בלשים, שאחד מהם היה הבלש שרק דקות לפני כן נדרש להציג למאבטח תעודה מזהה. על פי עדויות חבריו של המאבטח, הוא שמע שהם משוחחים ביניהם ואומרים בין היתר: "זה הבן-אדם שהפריע לך בעבודה?"

   

  בהמשך צעק אחד הבלשים על המאבטח, שהסביר שהצגת תעודה מזהה זו פרוצדורה שהיא חלק מעבודתו. אחד הבלשים שלף אזיקים, ואחר תפס את ידו של המאבטח שנותר המום. המאבטח אמר לבלשים שהוא חמוש ונמצא באמצע משמרת, אולם הבלשים המשיכו להתעמת איתו והורו לו להתלוות אליהם.

   

  המאבטח התקשר מיד למנהליו ביחידה ואמר להם שבלשים עומדים לעצור אותו, אולם באותה השעה הוא נלקח לחדר הבלשים הסמוך לחדרי המכס, ליד מסועי המזוודות. "איך שניתקתי את השיחה, שני בלשים תפסו לי את הידיים והשלישי הכניס לי אגרופים לפנים", סיפר המאבטח למקורביו. "הם גררו אותי כשאני מדמם לתוך המשרד שלהם, אזקו אותי ולא נתנו לאף אחד להיכנס לחדר". המאבטח דרש שיקראו למנהל תורן, אך הבלשים סירבו לעשות זאת והמאבטח החבול נשאר בחדר הנעול.

   

  רק כעבור חצי שעה הורשה צוות רפואי להיכנס לחדר, וכאשר ראו את פציעתו העמוקה בפנים החליטו שיש לפנותו מיד לבית החולים, שם נאלצו לבצע בפניו שבעה תפרים. האירוע החמור תוחקר על-ידי ראש מערך הביטחון בנתב"ג ומנהל השדה, שמואל זכאי. הנהלת רשות שדות התעופה הגישה תלונה במחלקה לחקירות שוטרים, שפתחה בחקירה.

   

  אמש סיפר אחד המאבטחים ל-ynet על שאירע: "הוא רק עשה את העבודה שלו וביקש תעודה מזהה מאדם שנראה לו חשוד. כנראה שלשוטר שאמור להיות שומר חוק זה לא משנה, והוא החליט לסגור איתו חשבון. אנחנו המאבטחים בהלם מהעניין הזה. שוטרים לא יכולים להתנהג כמו עבריינים".

   

  עורכי דינו של אחד השוטרים המעורבים, אורון שוורץ ויוגב נרקיס, אמרו כי "איש האבטחה סירב להזדהות בפני אנשי המשטרה, אשר נאלצו להורות על עיכובו. משזה סירב לעיכוב, הם נאלצו להורות על מעצרו ולהשתמש בכוח כדין. ואולם, איש האבטחה התנגד בכוח גם למעצרו, והתוצאה הייתה כי במהלך המאבק עימו לצורך ביצוע המעצר הוא נחבל. גם אנשי אבטחה, מכל יחידה שלא יהיו, כפופים לחוק וחייבים לציית לחובה להזדהות ככל אזרח מן השורה. אנחנו נוכיח כי מי שכשל היה המאבטח, שלא פעל כמצופה ממנו כאיש חוק".


  פורסם לראשונה 03/12/2019 11:29

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים