שתף קטע נבחר

"סיכול כלכלי ממוקד": בנט חתם על צו שיגביל פעילי טרור

שר הביטחון חתם לראשונה על צו מנהלי שנועד לבצע "סיכול כלכלי ממוקד". ההחלטה הנוכחית מתייחסת לפעיל חמאס ג'מיל הרש, שגורש ללבנון ומתגורר בבריטניה - שם הוא עומד בראש זרוע חמאס, אך צוין כי "הוא הראשון בשרשרת, עשרות ומאות פעילי טרור בעולם - יסומנו"

שר הביטחון נפתלי בנט חתם היום (שלישי) על צו מנהלי ראשון מסוגו שמיועד להגביל את פעילותם הכלכלית של פעילי טרור יחידים ולבצע "סיכול כלכלי ממוקד".

 

מלשכת השר נמסר כי "צו שר הביטחון מטיל מגבלה על יכולתו של פעיל טרור לעשות שימוש בנכסיו ולקדם את ענייניו הפיננסיים ואת ענייני ארגון הטרור בארץ וגם בחו"ל, ולהוות כלי הרתעה אפקטיבי".

 

נפתלי בנט ובנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
לראשונה: תוגבל פעילות כלכלית של פעילי טרור. בנט(צילום: רויטרס)

עוד נמסר כי "מדובר בכלי ראשון מסוגו בישראל במסגרת המלחמה במימון הטרור, והוא הראשון בשרשרת של צווים לפעילים נוספים שייחתמו על-ידי שר הביטחון בקרוב. האנשים שנגדם יופנו הצווים ייכנסו לרשימה במערכת הביטחון, שתהיה נגישה לכל אדם, כך שעשרות ובהמשך מאות פעילים של ארגוני הטרור חיזבאללה, חמאס ואחרים - יסומנו בעולם".

 

עוד צוין כי בבסיס המהלך עומדת תפיסה סדורה שלפיה "מדינת ישראל תפעל נגד הטרור האיסלאמי בכלים נוספים שאינם צבאיים, בדגש על כלכליים, כדי להביא גופים ברחבי העולם להימנע מקיום קשרים עם פעילי טרור". 

 

הצו שנחתם כעת מתייחס למחמד ג'מיל הרש, פעיל חמאס שגורש בשנת 1992 ללבנון ומתגורר בשנים האחרונות בבריטניה. הרש עומד בראש ארגון טרור המכונה "הארגון הערבי לזכויות אדם בבריטניה", ומהווה זרוע של ארגון חמאס בלונדון.

 

המהלך הבשיל בתום עבודת מטה שנערכה בהובלת המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) והיועץ המשפטי למערכת הביטחון, ובהשתתפות שירות הביטחון הכללי (שב"כ) וגורמים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
השר נפתלי בנט
צילום: רויטרס
מומלצים