שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נהרס מאגר מים שהוקם באתר ארכיאולוגי בשומרון

  המאגר נבנה על השרידים הארכיאולוגיים באתר המזוהה עם העיר תבץ המקראית, עירו של אבימלך. מאגר נוסף הוקם בשטח אש

  שני מאגרי מים בלתי חוקיים, שהוקמו בלב האתר הארכיאולוגי "חרבת עינון" ובשטח אש הסמוך אליו ממזרח לעיירה טובאס שבשומרון, נהרסו היום (ג') על-ידי אנשי יחידות הפיקוח והארכיאולוגיה במנהל אזרחי, בליווי ובאבטחת כוחות מחטיבה 417.

   

  צילום: דוברות מתפ"ש

  צילום: דוברות מתפ"ש

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפני כשלושה חודשים, במהלך אחד הסיורים, זיהה רכז של המנהל האזרחי בנייה בלתי חוקית של מאגר מים, שנבנה על השרידים הארכיאולוגיים באתר המזוהה עם העיר תבץ המקראית, עירו של אבימלך. הכשרת השטח לבנייה ופריצת הדרך המובילה אליו פגעו משמעותית באתר הארכיאולוגי ובממצאים במקום. המנהל האזרחי פעל כבר אז במטרה לבצע פעילות אכיפה במקום בכדי למנוע המשך פגיעה בעתיקות מחד ומאידך למנוע חשד לגניבת מים באזור.

   

  פגע בעתיקות. המאגר שנהרס (צילום: דוברות מתפ
  פגע בעתיקות. המאגר שנהרס(צילום: דוברות מתפ"ש)

   

  על אף פעילות האכיפה שבוצעה במקום - לפני כשבועיים זוהתה בנייה נוספת של מאגר מים באתר, בסמוך להריסות המבנה הקודם, תוך השחתה בלתי הפיכה של ממצאי האתר. כמו כן, בשטח אש סמוך לאתר, זוהתה בנייה בלתי חוקית של מאגר מים נוסף.

  הבוקר ביצעו אנשי המנהל האזרחי פעילות להריסת המבנים, ובהמשך ייפעלו בשיתוף משטרת ישראל למיצוי ההליך הפלילי כנגד יוזמי ומבצעי העבירה.

   

  קצין מטה הארכיאולוגיה במנהל האזרחי, חנניה היזמי, אמר כי "תופעת הפגיעה באתרים הארכיאולוגים ביהודה ושומרון היא תופעה כואבת והרסנית - הפוגעת באופן ישיר בממצאים הארכיאולוגיים ובהיסטוריית האזור. על כן, אנו נפעל במטרה לאכוף מפגעים באתרים אלו - למען שמירה על נכסי מורשת לאומיים ולמען הדורות הבאים". מנהל יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, מרקו בן שבת, אמר כי "ביצענו היום פעילות אכיפה כנגד פגיעה משמעותית באתר הארכיאולוגי חרבת עינון. יחידת הפיקוח במנהל האזרחי שמה לנגד עיניה אכיפת פעילויות בנייה בלתי חוקיות ביהודה ושומרון ותמשיך לפעול לכך ללא לאות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים