שתף קטע נבחר

המכון לרפואה משפטית: "לא ניתן לשלול את גרסת הנאשם ברצח אשתו"

עם תחילת משפטו של מקסים טל, שמואשם ברצח אשתו מריה בקריית ביאליק, נודע ל-ynet כי שלוש חוות דעת של המעבדה לזיהוי פלילי והמכון לרפואה משפטית מחזקות את גרסתו שלפיה היא שמה קץ לחייה: "לא ניתן לקבוע אם מקור הפצע הוא דקירה עצמית או גורם אחר". האזינו: שיחת הנאשם למד"א

 

 

שלוש חוות דעת מחקירת מקסים טל שמואשם ברצח אשתו מריה קובעות כי לא ניתן לשלול באופן ודאי את גרסתו שלפיה היא התאבדה. כך נודע ל-ynet ברקע תחילת משפטו של טל הבוקר (יום ד') בבית המשפט המחוזי בחיפה. במקביל מתפרסמת הבוקר (בתחילת הכתבה) השיחה של הנאשם למד"א. "היא לא נושמת!, נראה לי אלה נשימות אחרונות!", נשמע טל אומר למוקדנית מעבר לקו לאחר שלטענתו מצא את אשתו מתבוססת בדמה.

 מקסים טל (צילום: גיל נחושתן)
מקסים טל ואשתו מריה טל(צילום: גיל נחושתן)

באישום נגד הבעל נטען כי ב-12 באוקטובר נמצאה מריה בגרם המדרגות בכניסה לביתה לאחר שנדקרה בסכין בצווארה. טל טען מיד בפני חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה כי מריה דקרה את עצמה ושמה קץ לחייה. עם זאת, המשטרה העריכה כי מדובר ברצח.  

 

בידי התביעה ראיות שלפיהן, בין היתר, על הסכין נמצאו רק טביעות אצבע של הבעל וכי הדרך שבה בוצעה הדקירה מעידה כי היא נעשתה על ידי אדם אחר. עם זאת, שלוש חוות דעת של המעבדה לזיהוי פלילי ושל המכון לרפואה משפטית קובעות כאמור כי לא ניתן לשלול בוודאות את גרסתו של הנאשם, שלפיה מריה שמה קץ לחייה בדקירה.

 

חוות דעת מעבדה לזיהוי פלילי ()
חוות הדעת של קצין במטה הארצי

 

 

חוות הדעת הראשונה ()
חוות הדעת הראשונה של המכון לרפואה משפטית

חוות הדעת השנייה ()
חוות הדעת השנייה של המכון לרפואה משפטית

 

בחוות הדעת של פקד נועם אמר מהמטה הארצי של המשטרה בירושלים נקבע כי "לא ניתן לקבוע האם מקור הפצע הנראה כפצע דקירה בצוואר הגופה - מקורו מדקירה עצמית או מגורם אחר (דקירה על ידי פרט אחר, שאינו המנוחה)".

 

ד"ר ריקרדו נחמן, סגן מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, קבע בחוות הדעת שלו כי "על פי השוואה בין שלוש הגרסאות בשחזור של החשוד כיצד הלהב של הסכין הוחדר בצווארה של המנוחה לבין הנזקים שנראו אצל המנוחה, לא ניתן לשלול את טענת החשוד".

 

בחוות דעת נוספת של ד"ר נחמן, שנמסרה בהמשך, צוין כי "לאחר צפייה בסרטון מתאריך 20 באוקטובר עם השחזור של החשוד לגבי מותה של המנוחה שבנדון, אין מקום לשנות את תוכן חוות דעתי גם לגבי מסקנותיי".

 

מקסים טל רצח את אשתו מריה טל ()
מריה טל

עו"ד רועי קרן, סנגורו של טל, אמר כי התיק חלש ונוטה לטובת מרשו. לדבריו, "הייתי אתמול בזירה עם מומחה מטעמי, והזירה מדברת בעד עצמה. הכול תומך בגרסתו של מרשי, כולל הממצאים בזירה. גם אם טביעות האצבע על הסכין הן שלו, הוא לא מכחיש שנגע בסכין, וייתכן שנמחקו או היטשטשו טביעות שלה. חוות הדעת של המז"פ והמכון לרפואה משפטית, רק מחזקות את הטענה שלו".

 

אחת הטענות כלפי טל, שאף הופיעו בבקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, עוסקת בכך שהוא לא הושיט סיוע למריה לאחר הדקירה. בשיחה למוקד מד"א נשמע הנאשם מבולבל ולא משיב ישירות לשאלות המוקדנית.

 

סנגורו של טל ציין כי הטענה שמרשו לא הגיש עזרה בכוונה אינה נכונה, וכי בשל המקום שבו נפלה, בגרם המדרגות, הוא לא הצליח להגיע אליה. בתום הדיון היום הוחלט כי המשפט יתנהל בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום.

 מקסים טל (צילום: גיל נחושתן)
"הכול תומך בגרסתו של מרשי". עו"ד קרן עם הנאשם טל(צילום: גיל נחושתן)

לפי כתב האישום, שהוגש נגד טל בחודש שעבר, הבעל דקר את אשתו בדירתם בקריית ביאליק בעת ששכבה במיטתה. הפרקליטות מייחסת לטל רצח בנסיבות מחמירות, חבלה חמורה וניסיון להשמדת ראיה.

 

עוד נטען כי טל החל לחשוד שאשתו מנהלת קשר עם גבר אחר. הוא התעמת איתה בעניין והיא הכחישה. ב-6 בספטמבר, כך לפי כתב האישום, טל הכה את אשתו בפניה וגרם לה שבר באפה. הוא נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים, ובין השאר נאסרה עליו הכניסה לקריית ביאליק למשך 30 יום. למרות זאת, בני הזוג שמרו על קשר טלפוני, הנאשם חזר לדירה בכמה הזדמנויות, ולבסוף חזר להתגורר שם ב-8 באוקטובר.

 

בכתב האישום נטען כי ב-11 באוקטובר, מעט אחרי חצות, גילה טל מתחת לכרית טלפון נייד שמריה עשתה בו שימוש ללא ידיעתו, ובו התכתבות וואטסאפ בינה לבין גבר אחר המלמדת לכאורה על קשר ביניהם. הפרקליטות טוענת שבשלב זה הוא צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הנייד שלו והחליט להרוג אותה.

 

סמוך לשעה 6:30 יצא הנאשם מהבית, כביכול כדי להגיע לעבודה. אולם הוא חזר בסביבות 6:50, אחרי שאביה של מריה, שישן בדירה, יצא לעבודתו. מקסים הודיע למעסיק שלו שלא יגיע לעבודה משום שהוא לא חש בטוב. ב-7:20 הוא העיר את שתי הבנות שלהם ולקח אותן לגן, הנמצא לא הרחק מהבית. לאחר מכן, נטען, הוא חזר לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ-16 ס"מ מהמטבח, נכנס לחדר השינה של מריה ודקר אותה בצווארה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
מקסים טל ומריה טל
צילום: גיל נחושתן
מומלצים