שתף קטע נבחר

החשודים החדשים במעורבות ברצח הזוג כדורי שוחררו: "אין חשד סביר"

בית משפט השלום בירושלים שחרר את שלושת החשודים שנעצרו כמעט שנה לאחר הרצח - ומתח ביקורת על המשטרה: "הייתה צריכה לשחרר כבר בסיום החקירה". אחות הנרצח: "מקווים שהמעגל ייסגר"

שלושת החשודים שנעצרו אתמול (שלישי) בחשד למעורבות ברצח בני הזוג יהודה ותמר כדורי בירושלים לפני כשנה, שוחררו ממעצר.

יהודה ותמר כדורי ז
יהודה ותמר כדורי(צילום: מרדכי אסרף)
 

בית משפט השלום בעיר קבע כי המשטרה הייתה צריכה לשחרר את החשודים כבר בסיום החקירה לאחר שהתברר כי החשד הראשוני לא מתקיים. "בנסיבות הברורות ודאי שאין הצדקה להארכת מעצרם של המשיבים", אמר השופט והוסיף כי "אין הצדקה לקביעת תנאים כלשהם, כאשר מתברר שהחשד הסביר שהיה לא קיים".

 

עו"ד יהודה שושן, המייצג את אחד החשודים התייחס להחלטה: "מדובר במעצר שלא היה צריך להתבצע מלכתחילה. המעצר גורם עוול לבני משפחת כדורי. משטרת ישראל נוהגת ביד מאוד קלה על ההדק". עו"ד גבריאל טורנישוילי, המייצג חשוד נוסף, אמר כי נעשה עוול בהחלטה: "צריך לשים גבול. לקוח שלי היה עצור שלושה חודשים במצטבר. בית המשפט צריך לבקר את המעצרים המיותרים האלו. צריך לשים סוף ליד הקלה על ההדק של המשטרה".

 

בתחילת הדיון הגיש נציג המשטרה את החשד הסביר לשופט וביקש להאריך את מעצרם של החשודים בחמישה ימים. עו"ד גבריאל טורנישוילי, המייצג חשוד נוסף, אמר כי נעשה עוול בהחלטה: "צריך לשים גבול. לקוח שלי היה עצור שלושה חודשים במצטבר. בית המשפט צריך לבקר את המעצרים המיותרים האלו. צריך לשים סוף ליד הקלה על ההדק של המשטרה".

 

רחל, אחותו של יהודה כדורי, אמרה לאולפן ynet כי היא מרגישה שהרקע לרצח הכפול הוא שוד שהשתבש. היא שללה את האפשרות לרצח על רקע לאומני, למרות שהמשטרה בדקה גם את כיוון החקירה הזה, ואמרה כי "זה היה האבסורד הכי גדול". האחות מתחה ביקורת על המשטרה, שעצרה בעבר גם קרובי משפחה, ואמרה כי נעשה להם עוול גדול.

 

 

"אני מאחלת למשטרה, ולכל הנוגעים בדבר, שהסאגה הזאת תיגמר, שיימצאו הרוצחים, ושבראש ובראשונה שהילדים של יהודה ימצאו את השקט. הרי ההורים לא יחזרו, אנחנו האחים ואני מתחננת שיתנו למתים גם מנוחה, הם לא נחים כשכל שבועיים שלושה הם מככבים בעיתונים ובדיונים. אני פשוט מקווה שהפעם המשטרה עלתה על האנשים הנכונים".

 

בתם של בני הזוג, שרי הללי, אמרה כי המשטרה לא עדכנה אותם על המעצר. "כולנו מקווים שהמעגל הזה ייסגר", אמרה. "מחזקת את ידי המשטרה וכוחות הביטחון שבאמת עושים מאמץ גדול לפענח את המקרה הזה".

 

עו"ד יהודה שושן, המייצג את אחד החשודים ברצח, אמר לאולפן ynet: "מרשי טוען שהוא לא קשור כלל ובעיקר לאירוע הרצח, הוא מאשר את הפרטים על היכרות מוקדמת עם הנרצח, אבל בוודאי שזה רחוק שנות אור ממעורבותו ברצח".

 

- איך במשטרה בכל הגיעו אליו, למה עוצרים אותו בכלל?

"מטבע הדברים האדם המנוח היה איש מוכר בירושלים, ובעל מקצוע שבקרב אנשים בירושלים הוא הוכר והיו סביבו. הוא גדול מאוד גם במסגרת עבודתו המקצועית וגם במסגרת החיים הפרטיים שלו, ובמסגרת החקירה חקרו הרבה מאוד אנשים, חקירות פתוחות ועדויות על ההיכרות". 

 

 

במשך תקופה ארוכה חקירת הרצח הייתה אסורה בפרסום. כחודש לאחר הרצח נחקרו בני זוג בשנות השלושים לחייהם, המקורבים ליהודה ותמר. הבעל הוגדר כחשוד המרכזי ואשתו נחקרה בחשד לקשירת קשר ושיבוש מהלכי משפט.

 

תושב מזרח ירושלים שעבד בניקיון באזור ביתם של בני הזוג במשך כ-20 שנה נעצר גם כן בפרשה. המשטרה האריכה את מעצרו חמש פעמים - אולם בסופו של דבר הוחלט כי אינו מעורב ברצח והוא שוחרר.

 

בני הזוג כדורי ז"ל נמצאו בינואר השנה כשהם ללא רוח חיים בדירתם בעיר. חקירה ראשונית העלתה כי קרוביהם של בני הזוג, הורים לשלושה, לא הצליחו להשיג אותם בטלפון. מחשש לחיי השניים הוזעק למקום צוות כיבוי אש. לוחמי האש השתלשלו לתוך הדירה דרך המרפסת, ושם גילו את בני הזוג כשהם כבר לא בין החיים.

 

 

 

אלכסנדרה לוקש וניר (שוקו) כהן השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרדכי אסרף
יהודה ותמר כדורי
צילום: מרדכי אסרף
מומלצים