שתף קטע נבחר

חשד: עבריינים מחו"ל ניסו לסחוט מיליון אירו מאיש עסקים מהשומרון

בהתאם לכללי העולם התחתון, נפל איש עסקים מהשומרון קורבן לתרגיל "כיפה אדומה" שבמהלכו הותקף בחניון בבית שמש. החשודים נעצרו, אך במשטרה חושדים כי זה קצה הקרחון: האיש קיבל דרישה ל"פיצוי" כספי עקב כישלון עסקאות כלכליות בארץ מוצאו. "נרמז שהתקיפה הוזמנה מחו"ל"

 

איש עסקים מהשומרון, שהיה בעברו מנהל בנק בחבר המדינות ועלה לישראל, נמצא לטענתו בחודשים האחרונים תחת מסכת של סחיטות ואיומים. במסגרת חקירת משטרת מחוז ש"י נעצרו שני חשודים בתקיפת איש העסקים, אולם במשטרה לא מצליחים לקשור את השניים לרשת של עבריינים מחו"ל שלפי החשד דורשת מהקורבן מיליון אירו. שני החשודים בתקיפה תועדו נמלטים במצלמת אבטחה.

 

א', שניהל בעבר גם קרנות שונות בארץ מוצאו, עלה לישראל לפני כמה שנים. לדבריו, לפני כמה חודשים יצר עמו קשר איש עסקים מאוקראינה, בעל עבר פלילי, ודרש ממנו לשלם "פיצוי" כספי בעקבות כישלון עסקאות כלכליות מהתקופה שבה שהה בחו"ל.

 

הקורבן מיהר להגיש תלונה במשטרת מחוז ש"י, ובגלל הרגישות הוחלט להעביר את החקירה לידיה של היחידה המרכזית. החוקרים ניטרו את כל הודעות המיילים וכל דרישות התשלום, וניסו להבין מי בדיוק עומד מאחוריהן.

שני החשודים נמלטים ()
החשודים בתקיפה תועדו במצלמת אבטחה

שני החשודים נמלטים ()

בשבועות האחרונים חלה התפתחות שלהערכת חוקרי המשטרה קשורה לחשדות לסחיטה: איש העסקים הבחין שרכבו ניזוק ולאחר מכן קיבל טלפון מאדם אנונימי שטען כי הוא זה שפגע בטעות ברכבו ורוצה לפצות אותו על כך.

 

א' לא חשד במאום, והפגישה עם המטלפן נקבעה לחניון של מרכז הקניות "ביג" בבית שמש. אלא שמהר מאוד התברר כי איש העסקים נפל קורבן לתרגיל "כיפה אדומה" שמקובל בעולם התחתון. שני גברים התנפלו על איש העסקים, תקפו אותו וריססו לעברו גז פלפל לפני שהצליח להימלט מהמקום.

עו"ד ירון פורר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
עו"ד ירון פורר(צילום: יובל חן)

החוקרים הצליחו לאתר את שני החשודים בתקיפה, ובמהלך הדיון בהארכת מעצרם בשבוע שעבר טען נציג המשטרה כי "מדובר בתיק סחיטה באיומים של בחור שהיה מנהל בנק בחו"ל. הוא התחיל לקבל מכתבי איומים ודרישה של תשלום מיליונים".

 

נציג המשטרה הוסיף כי "מבדיקה של המז"פ עולה כי הנזק שנגרם לרכב זה לא כתוצאה של תאונה אלא בעיטה ברגל ובאמתלה שרוצים לפצות אותו על הנזק. הוא זומן למרכז 'ביג' ושם הותקף. לאחר כמה ימים קיבל מכתב נוסף לדרישת תשלום ורמז די מפורש שהתקיפה שלו הוזמנה מחו"ל". נכון לעכשיו נראה כי שני החשודים שנעצרו יואשמו בתקיפה, אולם במשטרה ממשיכים לחקור את הרקע.

 

עו"ד ירון פורר, שמייצג את אחד החשודים, אמר כי "למרשי אין שום קשר לאירוע וצר לי שנעצר שלא לצורך על ידי משטרת ישראל. החשד נפל על מרשי מאחר שנצפה במקום. מרשי לא עשה דבר, לא נראה במצלמות האבטחה, והוא מכחיש מכול וכול המיוחס לו. אין בליבי ספק שתיק זה ייסגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים תועדו בזירת התקיפה
מומלצים