שתף קטע נבחר

התעללות בחתולה בבסיס: "חייל שפך מסיר שומנים"

חייל ממטבח בסיס של חיל האוויר נחקר בחשד ששפך מסיר שומנים על גורת חתולים. הנוזל גרם לכוויות קשות על העור שלה, והיא מתה כשבוע לאחר מכן. במצ"ח חושדים שבבסיס התעללו בבעלי חיים נוספים

חתולה שנפגעה ממסיר שומנים ששפך עליה חייל  ()
החתולה שהתעללו בה

חשד להתעללות קשה בבעלי חיים בבסיס חיל האוויר: המשטרה הצבאית החוקרת עיכבה ביממה האחרונה לחקירה חייל המשרת במטבח מחנה ביסל"ח 314 של חיל האוויר, בחשד ששפך מסיר שומנים על גורת חתולים בת כמה חודשים. הנוזל גרם לכוויות כימיות קשות על עור החתולה ולפני כשבוע וחצי היא מתה מפצעיה.

 

במצ"ח חושדים שחיות נוספות בבסיס רחב הידיים של חיל האוויר עברו התעללויות קשות. בשבוע האחרון ערכו החוקרים כמה פעולות חקירה סמויות בבסיס ואתמול (ג') החקירה הפכה לגלויה. עדויות צפויות להיגבות מכמה חיילים בצוות המטבח, כולל אנשי הקבע שבו וייתכן שיתבצעו מעצרים נוספים.

 

לפני כחודש, קצין ששירת במילואים בבסיס ראה את החתולה כשהיא בריאה ומסתובבת באזור המטבח, לאחר מכן הוא זיהה שינוי במצבה החיצוני והביא אותה לווטרינר פרטי בדרום. "יצאתי מהרצאה בכיתה קרובה לכיוון המאהל וראיתי את החתולה מכוסה חומר לח על הפרווה", סיפר הקצין בעדותו במצ"ח.

חתולה שנפגעה ממסיר שומנים ששפך עליה חייל  ()
"היא ייללה והתגרדה על רצפת החצץ"

חתולה שנפגעה ממסיר שומנים ששפך עליה חייל  ()

"היא ייללה והתגרדה על רצפת החצץ במאהל. הרמתי אותה כדי להריח באיזה חומר מדובר וחשדתי שהפרווה שלה ספוגה במסיר שומנים כלשהו", הוסיף הקצין. "מיד התקשרתי אל המרפאה באשדוד שבה מטופלים החתולים שלי".

 

הווטרינר ייעץ לקצין לשטוף מיד את החתולה במים ובסבון, והוא עשה זאת בסיוע מפקדת זוטרה. כעבור יומיים זיהה הקצין כי החתולה אפטית לחלוטין, גופה התעוות ועורה התקפל והתקשה. הוא טיפל בה בחדרו ונתן לה אוכל ומים ולמחרת לקח אותה לווטרינר שטיפל בה בתרופות ובעירויים. למרות הטיפול מצבה החמיר והיא מתה לאחר שרוב העור בגופה מת לחלוטין.

 

ד"ר יובל בסביץ, ממרפאת ד"ר הרמן באשדוד, שבה טופלה החתולה סיפר: "החתולה הובאה אליי במצב מסכן חיים משום שככל הנראה הכיסוי העורי שלה נפגע לחלוטין. הפרווה נתלשה בטלאים מה שמרמז על פגיעה חמורה בזקיקי השיער שמצויים בשכבות העמוקות של העור. היו חלקים קטנים שכבר נראו נמקיים".

 

אתי אלטמן, מייסדת ודוברת "תנו לחיות לחיות", אמרה כי זהו "אחד המקרים הקשים שנתקלתי בפעילות שלי ב'תנו לחיות לחיות'. אני מבקשת מצה"ל להטיל עונש חמור על החייל. גם לבעלי החיים יש זכויות. החתולה סבלה מאוד עד שנאלצו להמית אותה המתת חסד".

 

בדובר צה"ל סירבו להגיד אם החייל הושעה מתפקידו ומסרו בתגובה: "התלונה מוכרת בצה"ל ונבדקת בימים אלו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים