שתף קטע נבחר

תגובת רגב והסערה: "איפה הצניעות שמאפיינת את העדה?"

ח"כ גדי יברקן כינה את רגב "מחבלת תרבות", במשרד התרבות הגיבו לטענותיו באומרם: "חבל שבדבריו אין את הכרת הטוב והצניעות שמאפיינים את העדה האתיופית". יברקן: "התגובה - דוגמה לכל מה שרע וגזעני אצל רגב". גנץ: "על המשרד לתקן את התגובה ולהתנצל. מביש"

 

 

 

התגובה שהובילה לסערה: ח"כ גדי יברקן (כחול לבן) ביקר את שרת התרבות מירי רגב בעקבות אי-ניצול תקציב התאגיד למורשת יהודי אתיופיה. בתגובה במשרד התרבות השיבו: "חבל שבדבריו אין הכרת הטוב, צניעות ומחויבות לאמת, שמאז ומתמיד אפיינו את העדה האתיופית". האמירה הזו הובילה לסערה ברשתות החברתיות, ויו"ר כחול לבן בני גנץ צייץ כי "משרד התרבות חייב לתקן את התגובה ולהתנצל, ויפה שעה אחת קודם. מביש".

 

אתמול (ג') תקף יברקן את רגב בנאום בכנסת ואמר: "מחבלת התרבות ומחריבת מורשת ישראל, השרה מירי רגב, מצאה לה קורבן תרבות חדש. הפעם זה נגד 'ביתא ישראל'". הוא סיפר על התאגיד שהוקם למורשת יהודי אתיופיה שמתוקצב על ידי משרד התרבות והוקם בתקופת לימור לבנת.

מירי רגב גדי יברקן (צילום: יריב כץ, אבי מועלם)
ח"כ גדי יברקן ושרת התרבות מירי רגב(צילום: יריב כץ, אבי מועלם)
  

"מירי רגב בשיא חוצפתה השתלטה על התאגיד בשלוש השנים האחרונות ועשתה הכל כדי למחוק אותו", כתב והוסיף שבמשך שלוש שנים התאגיד פועל ללא מנכ"ל וללא מועצה ציבורית חדשה, כפי שמתחייב בחוק. "83% מהתקציב של התאגיד חזר לאוצר כי למירי רגב לא אכפת מההיסטוריה שלנו. הבוז שיש לה לכל מי שאינו דומה לה, ניכר בכל דבר שהיא נוגעת בו". הוא סיכם: "כל עוד אני בכנסת לא אתן למירי רגב לעשות שכונה מההיסטוריה שלנו".

 

היום התראיין יברקן בנושא בגלי צה"ל, ותגובת משרד התרבות שהובאה בתוכנית עוררה סערה. במשרד התרבות אמרו בין היתר: "אין בין דברי יברקן ובין המציאות כל קשר כי אם רק ניסיון נואש להרוויח כותרת פוליטית על גב העדה. חבל שבדבריו אין הכרת הטוב, צניעות ומחויבות לאמת, שמאז ומתמיד אפיינו את העדה האתיופית".

 

ח"כ יברקן הגיב: "הבושה היא שלנו, אזרחי ישראל, שהאישה הזאת משמשת כממלאת מקום ראש הממשלה בעת שהותו בחו"ל. הציבור שלנו יידע לבוא איתה חשבון ולסלק אותה בבושת פנים מהזירה הציבורית".

 

הוא הוסיף: "תגובת משרדה של השרה רגב היא דוגמה מתומצתת לכל מה שרע, חולה וגזעני אצלה באופן אישי, ובממשלה הרעה, המשניאה והמפלגה שאותה היא מייצגת. רגב, שעושה קריירה פוליטית משנאת כל מי שלא דומה לה, ממשיכה בשיח רדוד וגזעני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, אבי מועלם
יברקן ורגב
צילום: יריב כץ, אבי מועלם
מומלצים