שתף קטע נבחר

מבוכה: האזכרה לבן גוריון פורסמה עם תמונת לוי אשכול

בשקופית שהעלתה ביוטיוב חברת ההפקה של משרד התרבות לקראת השידור הישיר של אזכרת ראש הממשלה הראשון הוצגה תמונת לוי אשכול. נכדו של בן גוריון: "פקידים שלא עברו יחידה אחת בהיסטוריה". משרד התרבות: "השקופית הועלתה על ידי חברה פרטית, אין למשרד כל קשר אליה"

השידור הישיר של אזכרת ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון, שמאורגן על ידי מרכז ההסברה במשרד התרבות, נפתח עם שקופית שעליה התנוססה תמונתו של ראש הממשלה לשעבר לוי אשכול. השקופית הועלתה ביוטיוב על ידי חברת ההפקה שהייתה אחראית להעברת השידור.

תמונה של לוי אשכול במקום של דוד בן גוריוןבטקס האזכרה הממלכתי לבן גוריון ()
השקופית. אשכול במקום בן גוריון

לקראת השידור הישיר ברשתות החברתיות של האזכרה משדה בוקר הועלתה שקופית שעליה נכתב "טקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל", אך התמונה שליוותה את הכיתוב הייתה דווקא זו של ראש הממשלה לשעבר לוי אשכול.

 

 

נכדו של בן גוריון, יריב בן אליעזר, כתב בתגובה בפייסבוק: "כנראה יש במשרד התרבות פקידים שלא עברו יחידה אחת אפילו בהיסטוריה של מדינת ישראל. אחרת כיצד נסביר את העובדה שבהזמנה לאזכרה הממלכתית לבן-גוריון פורסמה דווקא תמונתו של לוי אשכול. למירי רגב הפתרונים".

 

במשרד התרבות אמרו כי הטעות אינה באחריותם, אלא באחריות חברת ההפקה שהייתה אחראית להעברת השידור של הטקס. "למשרד התרבות והספורט אין כל קשר לשקופית המדוברת, שבוצעה על ידי חברה פרטית. המשרד רואה זאת בחומרה ובוחן את הצעדים המשפטיים והחוקיים שעומדים לרשותו נגד החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השקופית שהעלתה משרד התרבות
מומלצים