שתף קטע נבחר

התאגיד הגרמני על האישומים בפרשת הצוללות: "נשתף פעולה"

בתאגיד טיסנקרופ, שמיקי גנור שימש כסוכנו בארץ ופעל לשווק ולקדם עסקאות כלי שיט בין ישראל לבינו, מסרו בתגובה להחלטה על הגשת כתבי האישום כי הם הגישו לרשויות את דו"ח החקירה הפנימית שלהם כבר לפני שנתיים. הם הבהירו: "התאגיד או עובדיו לא יידרשו לחקירה בישראל"

Israel Navy submarine (Photo: IDF Spokesperson's Unit)
ארכיון(Photo: IDF Spokesperson's Unit)

תאגיד טיסנקרופ הגרמני, שמיקי גנור שימש כסוכנו בארץ בין השנים 2017-2009 ועל פי כתב החשדות פעל לשווק ולקדם עסקאות כלי שיט בין ישראל לתאגיד, הגיב הערב (חמישי) על החלטת הפרקליטות להגיש שורת כתבי אישום חמורים בפרשת הצוללות וכלי השיט (תיק 3000). בתגובה הובהר כי עובדי התאגיד עצמם לא יידרשו לחקירה כלשהי בישראל: "אם רשויות החוק ירצו בכך, נשתף עמן פעולה כרגיל".

 

מרום: "בטוח בחפותי, לא נפל רבב במעשיי"; גנור: "הכל נעשה כדין"

 

תיק 3000 אלי מרום, דוד שרן, מיקי גנור ודוד שמרון (צילום: אוהד צויגנברג, מוטי קמחי, שאול גולן, יריב כץ, AP)
(צילום: אוהד צויגנברג, מוטי קמחי, שאול גולן, יריב כץ, AP)

 

 

בתגובת החברה נכתב: "אחרי הפרסומים הראשונים על הפרשה בתקשורת הישראלית, השהנו את קשרינו העסקיים עם הסוכן מיקי גנור ופתחנו מיד בחקירה פנימית. החקירה הייתה מוגבלת כבר מראשיתה, משום שטיסנקרופ לא הורשתה לבצע פעולות חקירה בישראל, המקום שבו נמצאים רוב דמויות המפתח הקשורות לנושא. בנוסף, היכולת שלנו לחקור מוגבלת, בניגוד למשטרה ולפרקליטות".

 

העבירות המיוחסות לחשודים בתיק ()

 

 

עוד נכתב: "דו"ח החקירה הפנימית הוגש לרשויות החוק על ידי טיסנקרופ כבר ב-2017. אם הרשויות ירצו בכך, כמובן שנמשיך לשתף פעולה עימן כרגיל. על פי דיווחי התקשורת מישראל, הפרקליטות קיבלה את המלצות המשטרה מנובמבר 2018 והחליטה להעמיד לדין כמה אזרחים ישראלים.

 

 

 

 

"בין הנאשמים נמצא גם הסוכן לשעבר של טיסנקרופ בישראל מיקי גנור. למיטב ידיעתנו, תאגיד טיסנקרופ או עובדיו לא יידרשו לחקירה בישראל. בשלב זה איננו יכולים לספק מידע נוסף או לענות על שאלות, משום שאנחנו ניזונים רק ממה שפורסם בתקשורת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Photo: IDF Spokesperson's Unit
אילוסטרציה
Photo: IDF Spokesperson's Unit
מומלצים