שתף קטע נבחר

החברה הישראלית שמנסה להפוך את התשלום בביטקוין לפשוט

האפליקציה של בריז מאפשרת העברת ביטקוין מהירה בין המשתמשים, כמו באפליקציות התשלומים. היא שומרת על עיקרון הביזור של מטבעות קריפטו

חברה ישראלית צעירה רוצה לשנות מהיסוד את אופן השימוש בביטקוין ולהפוך אותו למטבע עובר לסוחר. חברת בריז (Breez), שהוקמה ב-2017, פיתחה אפליקציה ראשונה מסוגה להעברת ביטקוין מהירה בין משתמשים ולתשלום מול בתי עסק.

 

תביעה: הנפקת קריפטו של משה חוגג מימנה את רכישת בית"ר ירושלים

הביטקוין נופל לשפל של חצי שנה - נמוך מ-7,000 דולר

 

משקיעים בביטקוין אוהבים לדבר על המפכה שהוא חולל בעולמות המטבע והתשלומים, אבל בפועל ביטקוין לא משמש כאמצעי תשלום נפוץ. העברות המטבע הן תהליך ארוך, שכרוך בעמלות משמעותיות, והרשת כולה לא ערוכה לביצוע של יותר ממספר זעום של עסקאות בכל דקה.

אילוסטרציה מטבע ביטקוין (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה מטבע ביטקוין(צילום: shutterstock)

"חסרים שני אלמנטים להשלים את מהפכת הביטקוין: חווית משתמש נוחה וספקי רשת", אומר רועי שיינפלד, מייסד משותף של בריז. השימוש באינטרנט, הוא מסביר, הפך פופולרי רק בשנות ה-90 של המאה הקודמת, כשספקי הרשת הקלו על החיבור הביתי; אבל בביטקוין המתווכים הללו עדיין לא קיימים - ויש לעבור מספר מכשולים בכל פעם שמבקשים לבצע עסקה במטבע.

 

האפליקציה של בריז מבקשת לבטל את המכשולים הללו. גרסה ראשונית של האפליקציה מאפשרת העברות ביטקוין מהירות בין משתמשים, בדומה לאפליקציות העברות תשלום פופולריות כמו ביט בישראל או Venmo בארה"ב; אבל גם מהווה זירת מסחר לרכישת מוצרים בתוך האפליקציה, אפילו ברגר קינג או אמזון, באמצעות תלושי שי מיוחדים הנרכשים בה.

 

 

במהלך השנה הקרובה מעוניינים בחברה להשלים גם את הפיתוח שמאפשר תשלום בבתי עסק. לפי נתוני החברה, לאפליקציה 2,500 משתמשים שביצעו בה מעל ל-25 אלף עסקאות בהיקף של מעל ל-10 ביטקוין (כ-75 אלף דולר). היא שומרת על עקרון הביזור של הביטקוין, להבדיל מאפליקציות תשלום אחרות שמאחסנות אצלן את המטבע, ובכך למעשה מהוות גורם ריכוזי. החברה גייסה עד כה גיוס ראשוני בסך 1.5 מיליון דולר משורה של משקיעים זרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ביטקוין. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים