שתף קטע נבחר

הרג נער שחור ותובע מהמשפחה 100 מיליון דולר

ג'ורג' זימרמן ירה למוות בנער השחור טרייבון מרטין, הואשם ברצח וטען להגנה עצמית. הזיכוי שלו הסעיר את ארה"ב והוביל להקמת תנועת Black Lives Matter. אחרי שמכר את האקדח שבו ירה בנער הגיש זימרמן תביעת ענק נגד משפחתו: "ניסיון מביש להרוויח מהצער של מישהו אחר"

ג'ורג' זימרמן, גבר לבן שירה למוות בנער השחור טרייבון מרטין, הגיש תביעת ענק נגד משפחתו של מרטין. זימרמן תובע את המשפחה, עורכי הדין שלה, מדינת פלורידה וגורמים נוספים בסכום כולל של יותר ממאה מיליון דולר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

זימרמן טען שירה ב-2012 במרטין בן ה-17 לצורך הגנה עצמית. משפחתו וחבריו של הנער השחור התעקשו שמדובר ברצח על רקע גזעני. בכתב התביעה של זימרמן הוא טוען ש"עד המפתח של התביעה במשפט הרצח ב-2013 היה מתחזה שסיפק הצהרות שקריות כדי להפליל את זימרמן, שהתבססו על הדרכה של גורמים אחרים".

ג'ורג' זימרמן הרג את הנער השחור טרייבון מרטין ו זוכה פלורידה ארה
ג'ורג' זימרמן: "עד המפתח שיקר"(צילום: AP)

הוריו של הנער השחור טרייבון מרטין ארה
הוריו של מרטין(צילום: MCT)
 

לארי קליימן, סנגורו של זימרמן, מסר: "זימרמן, שנאבק בעונש של מאסר עולם והורשע בשוגג, על סמך עדות שקרית לכאורה, תובע פיצויים בגובה של יותר מ-100 מיליון דולר".

 

בן קראמפ, עורך הדין של משפחת מרטין שנתבע גם הוא על ידי זימרמן, אמר שהתביעה "לא מבוססת ופזיזה". לטענתו מדובר ב"ניסיון מביש להרוויח מחייהם ומצערם של אנשים אחרים". קראמפ אמר שזימרמן "גרם לנו להאמין שהוא קורבן חף מפשע של קונספירציה קשה, למרות היעדר מוחלט של ראיות אמינות שיתמכו בטענות התמוהות שלו. המעשייה הזאת חותרת תחת כל היגיון, והגיע הזמן לסגור להמצאות חסרות בסיס את הדלת".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

בזמן הירי בפברואר 2012 היה זימרמן מתנדב במשמר האזרחי בשכונת מגוריו בעיר סנפורד, בפלורידה. כשמרטין, תלמיד תיכון, הלך מהמכולת לביתו עם משקה קל וממתק זימרמן ירה בו. זימרמן טען שהוא עקב אחרי מרטין (שחבש קפוצ'ון) מכיוון שחשד שהנער מעורב בשוד, ושהוא ירה בו למטרת הגנה עצמית.

 

משפטו של זימרמן – והזיכוי שלו על ידי חבר המושבעים – חשפו פעם נוספת את הפילוג בחברה האמריקנית. הפרשה הובילה להפגנות ברחבי ארה"ב, ואחרי הזיכוי נוסדה תנועת Black Lives Matter. שלוש שנים אחרי המשפט, ב-2016, זימרמן עורר כעס גדול כשמכר את האקדח שבו ירה במרטין. האקדח נמכר ב-250 אלף דולר במכירה פומבית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ג'ורג' זימרמן: "עד המפתח שיקר"
צילום: AP
מומלצים