שתף קטע נבחר

ההצעה של ח"כ בר-לב - והמבוכה של מפלגת העבודה

הח"כ סיפר באירוע "שבתרבות" בתל אביב על יוזמה להחתים 61 ח"כים כדי לאפשר ליו"ר הכנסת אדלשטיין להרכיב את הממשלה הבאה. מהעבודה נמסר: "מדובר ברעיון פרטי שלו"

 

ח"כ עמר בר-לב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ עמר בר-לב(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ עמר בר-לב ממפלגת העבודה הצליח להביך את מפלגתו, לאחר שהציע לחתום עבור יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין כמי שירכיב את הממשלה הבאה בניגוד להחלטת העבודה-גשר כי היא תומכת רק במועמדותו של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ.

 

באירוע "שבתרבות" בתיאטרון הבימה בתל-אביב, סיפר ח"כ בר-לב על יוזמה להחתים 61 ח"כים כדי שיאפשרו ליו"ר הכנסת אדלשטיין להרכיב את הממשלה הבאה. "אני מנסה לעשות מהלך כדי להביא 61 חתימות שימליצו בפני הנשיא להטיל על יולי אדלשטיין להרכיב את הממשלה", אמר ח"כ בר-לב.

 

"צריך להגיד ליו"ר הכנסת: הכול על הראש שלך. בגלל שהוא יו"ר הכנסת, אני לא נכנס למאבק הפנימי בליכוד. אני מאוד מקווה ומאמין שאם הנשיא יטיל עליו את זה, הוא יבחר את הבחירה הנכונה. צריך הרבה אומץ במפלגות השונות בשביל להבין שאולי זאת האפשרות היחידה שתמנע מאיתנו את הבחירות השלישיות ולוותר על הרבה אגו".

 

המפלגה התחייבה כי תתמוך רק ביו"ר כחול לבן גנץ: "אנחנו מכבדים מאוד את ח"כ עמר בר-לב אך מדובר ברעיון פרטי שלו. מפלגת העבודה עומדת בהתחייבותה לחתום רק לח"כ בני גנץ".

 

יש לציין כי גם בלי הודעת ההבהרה של מפלגת העבודה הרי שהסיכויים למהלך כזה הם אפסיים, מאחר שהח"כים בגוש הימין הודיעו כי יחתמו אך ורק לראש הממשלה נתניהו ועדיין לא נמצא אפילו ח"כ אחד בימין שאמר בפומבי שהוא מוכן לחתום לח"כ אחר שאינו נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ עמר בר-לב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים