שתף קטע נבחר

בתגובה לירי מעזה: צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

כמה שעות לאחר שכיפת ברזל יירטה שלוש רקטות מעזה, מטוסי ומסוקי קרב תקפו מחנה צבאי ועמדה של הכוח הימי של ארגון הטרור. דובר צה"ל הדגיש כי "כלל מרכיביו" של המחנה הותקפו

 

 

חיל האוויר תקף הלילה (א') יעדים של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשלוש הרקטות שנורו אמש לעבר ישראל, ואשר יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל

 

דובר צה"ל מסר כי מטוסי ומסוקי קרב תקפו כמה יעדים, ובהם מחנה צבאי של חמאס. צה"ל הדגיש כי "כלל מרכיביו" של המחנה הותקפו, ובהם מחסנים, משרדים ועמדות שמירה. בנוסף, נמסר, הושמדה עמדה צבאית של הכוח הימי של חמאס, בצפון רצועת עזה.

חיל האוויר תוקף ברצועה בתגובה לירי הרקטות מעל שדרות (צילום: רועי עידן)
תיעוד מהתקיפה הלילה ברצועת עזה(צילום: רועי עידן)

בהודעת דובר צה"ל לא צוין מי שיגר את הרקטות אמש, אך נמסר כי "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל".

 

בעקבות השיגורים אמש, אזעקות צבע אדום נשמעו בשעה 20:54 בשדרות ובכמה יישובים בעוטף עזה. מצה"ל נמסר תחילה כי שלושה שיגורים זוהו מרצועת עזה וכי שניים מהם יורטו. לאחר תחקור ראשוני, נמסר כי כל השלושה יורטו. לפי מד"א, אישה כבת 40 וילדה בת 10 נפגעו באורח קל לאחר שנחבלו בדרכן אל המרחב המוגן.

  

 

בפורום רשויות עוטף עזה ושדרות מתחו ביקורת על התנהלות הממשלה בעקבות ירי הרקטות. "ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר 20 שנהף והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה", נמסר.

 

הירי הגיע אחרי ששלשום ראשי הרשויות בעוטף עזה החליטו להקפיא את צעדי המחאה שתכננו בגלל המצב הביטחוני, בעקבות שיחתם עם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי. בשיחה נכחו גם אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה תא"ל אליעזר טולדנו.

יירוט כיפת ברזל (צילום: ביטחון שדה)
היירוטים אמש(צילום: ביטחון שדה)

ראשי הרשויות התכוונו למחות על מדיניות ההכלה מול עזה, בין השאר באמצעות הפגנות וחסימות כבישים, אך ביטלו זאת בעקבות המסרים שהעביר להם הרמטכ"ל, ולפיהם שיחות ההסדרה בין ישראל לחמאס מתקדמות באופן חיובי. בשיחה עם כוכבי, מסרו הרשויות בעוטף, הוסבר כי "מאחורי הקלעים מתרחשים מהלכים משמעותיים שיש למצות עד תום".

 

בשבוע שעבר נשמעה התרעה בקיבוץ רעים שבעוטף עזה ורקטה ששוגרה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. בתגובה, צה"ל תקף עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה.

 

מאוחר יותר נשמעה אזעקה באשקלון ובאזור התעשייה הדרומי של העיר. דובר צה"ל מסר אז כי האזעקה הופעלה "כנדרש" בגלל "ירי שאינו רקטי". בתגובה לאותו ירי, מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו יעדי חמאס בצפון רצועת עזה, בהם מתחם צבאי.


פורסם לראשונה 08/12/2019 00:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
התקיפה הלילה בעזה
צילום: רועי עידן
מומלצים