שתף קטע נבחר

המרתון בטוקיו הוזז לשבת, דויטש לא תשתתף: "קיבלתי אגרוף לבטן"

הרצה הדתייה הודיעה כי לא תגיע לאולימפיאדה, גם אם תקבע את הקריטריון: "החיים לא תמיד עוסקים בתוצאות. לפעמים המסע הוא לא פחות חשוב"

הרצה הדתייה, ברכה (ביטי) דויטש, הודיעה כי גם אם תקבע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 - לא תשתתף בריצה מאחר והיא תתקיים בשבת.

 

אלופת ישראל במרתון וחצי מרתון התבשרה בשבוע שעבר כי במסגרת השינויים באולימפיאדה הקרובה, הוחלט להזיז את ריצת המרתון בארבעה ימים, יממה לפני טקס הסיום. לצערה של דויטש, הריצה המפרכת תתקיים בשבת.

 

ברכה (ביטי) דויטש במרתון תל אביב (צילום: אורן אהרוני)
לא תשתתף באולימפיאדה. דויטש(צילום: אורן אהרוני)

 

"הרגשתי כאילו קיבלתי אגרוף לבטן", כתבה דויטש בפוסט שהעלתה באינסטגרם. "גיליתי שתאריך המרתון האולימפי הוזז לשבת. כאשר החלטתי להציב לעצמי את המרתון האולימפי כמטרה, הדבר הראשון היה לוודא שהתאריך לא ייפול על שבת".

 

"למעשה, רק לאחרונה נשאלתי בראיון עם איזה אתגרים דתיים אני מתמודדת וכמעט צחקתי במחשבה שלי, כי לא היו הרבה כאלה. עניתי שריצה מאוד תואמת לאורח החיים הדתי שלי. אלא שעכשיו פתאום העניינים הסתבכו. החלום האולימפי לפתע נראה רחוק, בדיוק כשאני בשיא ההשקעה העצומה כדי להגיע לשם. מה יקרה אם אחרי כל הדרך לא אוכל להשתתף?".

 

View this post on Instagram

I felt like I was punched in the stomach this morning... . but the truth is I'm more than OK. I wasn't sure if I should share the news with all of you right now, but I've brought you along on my journey this far. . Today I found out that the Olympic marathon date has been switched to Shabbos. . When I decided to pursue my Olympic goal in January, the first thing I did was check the marathon date to make sure it wouldn't conflict with Shabbos. It was scheduled for Sunday August 2 and so I knew I could compete. When they announced the World Championships would take place on Shabbos, I remember not even feeling disappointed because I knew I had the Olympics. There have been several other competitions that were on Shabbos, but it's never even been a question for me. In fact, recently a journalist asked me what challenges I face as a Charedi female runner, and I almost laughed thinking there aren't really any... I said a bit too confidently, "Running is very compatible with my religious lifestyle" . Until now. Suddenly things got real very quickly. Because I've been pretty public about my Olympic dream...and I've invested a whole lot to get myself there...and what if.. what if after all that I make it and I can't even run?! . I'm racing Israel's half marathon championship tomorrow -- and I know that even though I am personally frustrated by the news I need to stay relaxed and happy. So here's what I'm telling myself right now . I will continue to train and push myself to the best of my ability to try and qualify. Regardless of whether the race is switched or not, I'm not letting go yet. I am a fighter, I don't give up easily and I will do whatever I can to get the Olympic marathon date changed . It's hard to fully invest myself when I don't even know if I'm going to be able to run but life isn't always about the results, sometimes the journey is even more important. And I'm here for the journey... . I may not make it the Olympcs... I may not make the standard or I may not be able to run a race that is on Shabbat But one thing I do know is that I will continue to proudly represent what it means to be an Orthodox Jewish women and professional runner for Israel

A post shared by Beatie Deutsch (@marathonmother) on

הפוסט של דויטש 

 

"למרות התסכול האישי מהבשורה הזו, אני מתכוונת להישאר רגועה ושמחה. אני אמשיך להתאמן ולהתקדם ככל יכולתי, בלי קשר אם המרתון יתקיים בשבת או לא. אני לוחמת, אינני מרימה ידיים ואעשה כל שביכולתי כדי לשנות את מועד הריצה האולימפית".

 

"החיים לא תמיד עוסקים בתוצאות. לפעמים המסע הוא לא פחות חשוב ואני כאן בשביל המסע. אמשיך לייצג בגאווה את ישראל ואת הערכים שלי כאישה יהודיה, דתית וספורטאית מקצוענית".

 

שיאה האישי של דויטש עומד על 2:36:41 שעות, שנקבע במרתון קייפטאון שנערך בספטמבר. הקריטריון הישיר לאולימפיאדה הוא 2:29:30 שעות, אך כיוון שאולי רק חצי מהרצות ישיגו אותו, יגיעו לטוקיו 80 רצות לפי התוצאה הקרובה ביותר לקריטריון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ביטי דויטש
צילום: אורן אהרוני
מומלצים