שתף קטע נבחר

קיש: הרכבת שועטת לתהום, רק סער יציל את שלטון הימין

ח"כ יואב קיש הביע בריאיון לאולפן ynet תמיכה בגדעון סער לראשות המפלגה: "אנחנו בפלונטר ועלולים לשלם מחיר כבד במחנה". הוא הוסיף: "יש המון תמיכה ממתפקדים, בטוח שננצח בפריימריז". ח"כ גמליאל: "תומכת בנתניהו בפריימריז"

  

 

חבר הכנסת יואב קיש הודיע אתמול כי הוא תומך בגדעון סער להנהגת הליכוד, והיום (ראשון) הסביר בשיחה עם אולפן ynet את הצעד: "אנחנו עלולים לאבד את שלטון הימין, היחיד שיכול להוציא אותנו מהפלונטר הזה הוא גדעון סער".

 

"זה בא מניתוח של המציאות", הסביר קיש. "ביום רביעי אנחנו ככל הנראה הולכים לבחירות נוספות. הלוואי ויהיה פתרון אחר בסיטואציה הזו, אחרי שהיינו בפעם הקודמת ב-60 מנדטים, ירדנו ל-55, אני חושש שעוד נתגעגע ל-55. מאוד יכול להיות שנשלם מחיר מאוד כבד במחנה הימין".

יואב קיש בועדת הפנים (צילום: ערוץ הכנסת)
"אנחנו בפלונטר ולא נצא ממנו". קיש (צילום: ערוץ הכנסת)

גדעון סער באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
"יטפל במערכת אכיפת החוק". סער (צילום: אבי מועלם)

-זה בא בטיימניג מוזר, הפסדת למיקי זוהר על ראשות סיעת הליכוד, לפני זה לא שמענו אותך מתנגד לנתניהו.

"אין שום קשר, זה שולי, אם הייתי רוצה הייתי היום שר. זה קורה עכשיו כי אני מבין שאנחנו הולכים לבחירות, כל עוד האמנתי שרה"מ ירכיב ממשלה הייתי שם ואני אהיה אם נצליח לעשות את זה עד יום רביעי. בסיטואציה של בחירות חייבים פריימריז לראשות הליכוד. אנחנו בפלונטר ולא נצא ממנו, אנחנו יכולים לאבד את שלטון הימין, היחידי שיכול להוציא אותנו מהפלונטר הזה הוא גדעון סער".

 

קיש טוען כי יש לבצע שינויים גדולים במערכות אכיפת החוק, והדרך לעשות זאת היא עם סער: "חייבים לעשות שינויים במערכת אכיפת החוק ובמשטרה, יש תקלות חמורות שקרו. לצערי עם נתניהו לא נוכל לעשות את זה. כיו"ר ועדת הפנים רציתי להוביל ועדת חקירה בנושא גל הירש, נתניהו עצר אותי. הדרך היחידה שנוכל לעשות את זה היא בהובלתו של סער, ואז יהיה אפשר לטפל בליקויים החמורים במערכת אכיפת החוק".

 

  

 

קיש סיפר כי הוא מקבל תמיכה בליכוד על הצעד שעשה: "אנשים אומרים לי שעם סער בראש הם יחזרו לליכוד. אם אנחנו נלך בראשות סער נביא למחנה הימין תוצאה יותר טובה, אני מאמין שגם הליכוד יקבל יותר מנדטים. אני חושב שנוכל להשיג ממשלת ימין ללא כחול לבן.  אני מקבל מאתמול המון הודעות ותמיכה ממתפקדים, חברי מרכז, ראשי סניפים, יש באמת הבנה שאנחנו חייבים לשמור על ארץ ישראל".

 

-לאור התמיכה אתה חושב שבאמת יש לסער סיכוי?

"חד וחלק, אני חושב שאנחנו ננצח את הפריימריז, אני חושב שאנשים יבנו שאי אפשר ללכת עם הרכבת הזו ששועטת לתהום. אני אומר את זה עם כאב, אני מעריך את נתניהו אבל מסתכל קדימה".

 

חבר הכנסת מהליכוד התייחס לטענות שנשמעו כלפיו לפיהן הוא חותר תחת ראש הממשלה דווקא ברגעיו הקשים :"זו מפלגה דמוקרטית, אנחנו ננהל את הדיון ונלך להצבעה. בסוף גם נקבל את הכרעת הבוחר ונמשיך מחוזקים מאחורי הובלה של מנהיג אחד. אי מאמין שהדרך היחידה היא ללכת עם סער, אם נמשיך עם נתניהו אנחנו ברכבת שמגיעה לשום מקום".

 

"יש תמיכה עצומה, מלמטה עד למעלה. לגבי חברי הסיעה אני מניח שברגע שיוכרזו בחירות לראשות המפלגה נראה שינוי משמעותי, אנשים מחכים לראות שזה קורה", סיכם קיש.  

גילה גמליאל (צילום: אבי מועלם)
"תומכת בנתניהו בפריימריז". גילה גמליאל באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

חברת הכנסת גילה גמליאל (הליכוד) התייחסה היום באולפן ynet לצעד של קיש ואמרה כי היא תתמוך בנתניהו בפריימריז עתידיים: "אני חושבת שצריך לתעל את כל הכוחות כדי שלא יהיו בחירות ולכן אני טוענת שכל מי שמתעסק במשהו אחר לא מגייס את הכוחות המתבקשים לצורך המטרה הנעלה של הקמת ממשלה. אני הייתי מקווה, מבחינתי הציפייה שלי, לראות את כולם מקבלים את הכרעת המנגנון של הליכוד שקבע שראש הממשלה נתניהו הוא זה שמוביל את הקו".

 

גמליאל אף התייחסה לקיום הפריימריז בליכוד ואמרה: "לי באופן אישי אין בעיה להתמודד בפריימריז, יחד עם זאת אין בזה היגיון. עוד לא קמה ממשלה וחברי הכנסת לא מימשו את עצמם, לבוא עכשיו ולבזבז כספי ציבור מחדש? צריך לזכור שזה על חשבון הציבור, הם יבואו עכשיו לבחירות על בסיס מה? הם רק נבחרו".

 

גמליאל נשאלה האם כתב האישום נגד נתניהו שינה את תמונת הפריימריז והשיבה: "בהקשר הספציפי של ראש הממשלה מדובר בתקדימים ואולי בית המשפט יחליט שאלו דברים שהוא לא מתכוון לפתח אותם בשיח המשפטי העתידי. זה לא מקרה רגיל של שוחד. אנשים כמו אמנון רובינשטיין, טומי לפיד, רובי ריבלין וציפי לבני ישבו בוועדת החוקה ב-2001 ודנו במקרה של כתב אישום נגד ראש ממשלה והחליטו שחייבת להיות הרשעה בפסק דין חלוט - אתה מבין שהדברים הם לא כפשוטם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
"הימין ישלם מחיר כבד". יואב קיש
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים