שתף קטע נבחר

אישום: ביקש מילדים לקשור עצמם ולשלוח לו תיעוד

נדב ישראלי התחזה לילדה, יצר קשר עם קטינים וקטינות בווטסאפ וביקש מהם לצלם עצמם בסיטואציות שונות, ומאחד הילדים ביקש לגלח את שיער הערווה. הוא נתפס כשפנה לסוכנת משטרתית. סנגורו: הוא כופר באישומים

 

אפליקציית וואטסאפ (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. ביקש מהסוכנת לקשור עצמה לכיסא(צילום: shutterstock)

התחזה לבת 12 וביקש מילדים וילדות לתעד את עצמם קשורים: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (יום א') כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב נגד נדב ישראלי, תושב רמת גן בן 44, בגין עבירות שביצע לכאורה בילדות וילדים באמצעות שימוש בוואטסאפ. מיוחסים לו ניסיון לביצוע מעשים מגונים בנסיבות אינוס, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט ומידע כוזב במחשב.

 

בפרקליטות ציינו כי כתב האישום הוא הראשון בשורה של תיקים שנחקרו על ידי יחידה 105 בלהב 433 במשטרה, אשר לאורך כמה חודשים הפעילה סוכנת סמויה ברשת. הסוכנת התחזתה לקטינה, המתינה שיצרו עימה קשר וינסו לבצע בה עבירות מין. באופן זה אותרו 23 חשודים שעדיין נחקרים.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עמוס איתן, ישראלי נהג לאתר קטינות וקטינים בקבוצות וואטסאפ בעלות מספר רב של משתתפים, ולהתכתב איתם תוך שהוא מציג עצמו כנערה בת 12 שנה בשם "נטלי" שיודעת לעשות קסמים. באופן כזה, נטען, הוא יצר קשר והתכתב עם 43 קטינות וקטינים, שמחלקם ביקש להסתגר בחדרם, לקשור עצמם באמצעות גרביים ארוכים, צעיפים, חגורות וכו', לצלם ולשלוח לו את התיעוד.

 

ישראלי יצר קשר גם עם הסוכנת המשטרתית, וידא שהיא לבדה בביתה, וביקש ממנה להיכנס לחדרה ולנעול את הדלת. לאחר מכן, נטען, ביקש שתקשור את רגליה, תצלם ותשלח לו.

 

על פי כתב האישום, במועד אחר הוא ביקש ממנה לקשור את עצמה לכיסא בחדרה, הן ברגליה והן בפלג גופה העליון, תתעד את הקשירה ותשלח לו את התיעוד.

 

כמו כן העלתה החקירה שבתחילת 2018 התכתב ישראלי במשך כמה חודשים עם בן 14.5, תוך שימוש בזהות בדויה של בת 14. במסגרת התכתבות זו ניהלו השניים קשר רומנטי כביכול. ישראלי, נטען, ביקש מהנער כמה פעמים לגלח את שיער הערווה שלו, יתעד זאת בסרטון וישלח לו.

 

במקביל לכתב האישום ביקשה מחלקת הסייבר בפרקליטות לעצור את ישראלי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות המדינה ציינו את ייחודיותו של מקרה זה, שבו לא התבקשו הקטינות והקטינים להתפשט. עם זאת, בשל העובדה שישראלי פעל באופן סדרתי, הוחלט לבקש את מעצרו עד תום ההליכים.

 

בחקירותיו במשטרה אישר ישראלי שיצר קשר עם הקטינות ושהציג עצמו כילדה, אולם הכחיש שההתכתבויות נעשו לשם סיפוק או גירוי מיניים.

 

עו"ד שמעון אמיר, המייצג את ישראלי, מסר בתגובה: "הנאשם כופר באישומים שיוחסו לו. ההגנה תלמד את תיק החקירה ותענה לאישומים בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים