שתף קטע נבחר

פשע שנאה מתועד בשכונת שועפט: נוקבו צמיגי יותר מ-100 כלי רכב

חשד לפשע שנאה: אלמונים ניקבו צמיגים של כלי רכב רבים בשכונה הערבית בצפון ירושלים. במקביל רוססו כתובות נאצה על קירות. התושבים הוזמנו לתת עדות בחפ"ק מיוחד שפתחה המשטרה. "הקיצונים מתסיסים את השטח"

 

 

חשד לפשע שנאה בשכונה הערבית: שוטרים שהוזעקו הבוקר (יום ב') לשכונת שועפט בצפון ירושלים גילו כי אלמונים ניקבו בסכינים צמיגים של יותר מ-100 כלי רכב וריססו כתובות גרפיטי עליהם ועל קירות בתים. בתיעוד ממצלמת אבטחה נראית ההתנכלות לכלי רכב בשכונה. המשטרה פתחה בחקירה.

 

בין כתובות הנאצה: "ערבים שווה אויבים", "אין מקום בארץ לאויבים" ו-"כשיהודים נדקרים לא שותקים". כוחות משטרה גדולים שפתחו בסריקות בעקבות הדיווח הבוקר איתרו עוד כלי רכב שצמיגיהם נוקבו.

שכונת שועפט בירושלים: כ - 40 רכבים שצמיגיהם נוקבו וריסוס  כתובות על קירות סמוכים ()
ההתנכלות לכלי הרכב תועדה במצלמת אבטחה

כתובות שרוססו בשכונת שועפט בירושלים ()
אחת הכתובות שרוססו על קיר בית בשכונת שועפט

אחד מכלי הרכב שניזוקו שייך לראאד אבו חדיר, אחיו של מוחמד אבו חדיר שנחטף ונרצח ב-2014 על ידי שלושה יהודים. חוסיין, אביהם של השניים, אמר ל-ynet כי התנכלויות דומות מתרחשות בשכונה אחת לכמה חודשים.

 

לדברי אבו חדיר, "המטרה של הקיצונים שעושים את זה היא להתסיס את השטח. יש סיכוי טוב שעכשיו יחלו התפרעויות בשועפט. אי אפשר שמתנחלים קיצונים יעשו מה שבא להם".

מוחמד אבו חדיר. נחטף ונרצח ב-2014 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו חדיר. נחטף ונרצח ב-2014(צילום: רויטרס)

המשטרה פתחה כאמור בחקירה שכוללת איסוף ראיות וממצאים. בשכונה נפתח חפ"ק שאליו מגיעים תושבים כדי למסור עדות. גם אנשי מס רכוש מטפלים בנושא.

 

מפורום "תג מאיר" שנאבק בפשעי שנאה נמסר: "בחסות הכאוס הפוליטי פושעי תג מחיר פועלים ללא הפרעה במדינת ישראל, יהודה ושומרון. בימים ההם אין שלטון מרכזי בישראל, ואיש הישר בעיניו יעשה".

 

אירוע דומה התרחש באחרונה ביישוב ג'לג'וליה בשרון. גם שם נוקבו צמיגיהם של כ-40 כלי רכב. במקביל, על אוטובוס שחנה ביישוב רוססה הכתובת: "יהודים, תעצרו את הגלות ותפסיקו להתבולל".

 

תושבת ג'לג'וליה אמרה אז: "הפושעים האלה רוצים להעביר מסר שניתן לפגוע בנו בכל רגע, אני והילדים שלי מרגישים סכנה אמיתית.

 

"זה לא מקרה שאפשר לעבור עליו בשתיקה ולהגיד לנו שהעניין בחקירה. הפעם אנחנו רוצים תוצאות, עם מעצרים ועונשים, אחרת לא אופתע אם גם אותנו ירצחו כמו את משפחת דוואבשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק למכוניות כפי שתועד במצלמת אבטחה
מומלצים