שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גשם עוצמתי: הצפות באשדוד, נהגים חולצו משלולית ענק ביבנה

  באזורים שונים בארץ דווח על גשמים חזקים ושלוליות גדולות שנוצרו כתוצאה מכך. באשדוד הפכו רחובות לנחלים וביבנה חילצו שוטרים שני נהגים שנתקעו בשלולית ענק. אין נפגעים. גשם עז גם בגוש דן. התחזית המלאה ומכ"ם הגשם

   

  הצפות וגשמים עזים באשדוד ובגוש דן    (צילום: סער הס, מוטי זילברברג)

  הצפות וגשמים עזים באשדוד ובגוש דן    (צילום: סער הס, מוטי זילברברג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הגשם התחדש בצהריים (יום ב') בעוצמה ובאזורים שונים דווח על הצפות ושלוליות ענק. רחובות באשדוד הוצפו לחלוטין. ביבנה חילצו שוטרים שני נהגים שנתקעו בשלולית ענק שנוצרה בשדרות ירושלים כתוצאה מהגשמים העזים. הנהגים לא נזקקו לטיפול רפואי. גשם עז ירד גם בתל אביב. הצפות גרמו גם לחסימתו של כביש 90, מצומת הלידו עד למלונות ים המלח.

   

  צילמתם סרטונים או תמונות (לרוחב)? שלחו למייל האדום

   

  ההערכה היא שבאזור אשדוד ירדו כ-50 מ"מ גשם בתוך זמן קצר. כבישים בעיר נסגרו לפרקים ומכוניות נתקעו בתוך שלוליות ענק. בכיכר הסיטי באשדוד ההצפות גרמו לבעלי עסקים לסגור את החנויות ולחזור הביתה, כשבמקביל צוותים של העירייה פעלו במקום עם משאבות מים.

   

  דוד אלשייך, בעל משרד פרסום סמוך לכיכר הסיטי, סיפר ל-ynet: "כבר בשעות הבוקר היו שלוליות ענק שהצטברו באזור של הניקוז אבל עוד היה אפשר לעבור. בצהריים היה עוד גל של גשמים ואז הכול החל לזרום. מכונית נתקעו, כבישים נחסמו. זו הייתה מנת גשם אדירה בזמן יחסית קצר. אנחנו לא רגילים לתופעות כאלה. אנשים פשוט הסתובבו וחזרו חזרה. לא לקחו סיכון. אחרי חצי שעה המים כבר ירדו אבל עדיין היו שלוליות ענקיות".

  הצפות באשדוד (צילום: מוטי זילברברג)
  הצפות באשדוד(צילום: מוטי זילברברג)

  הצפות באשדוד (צילום: מוטי זילברברג)
  רחובות באשדוד הפכו לנחלים(צילום: מוטי זילברברג)

  נהגים נתקעו בשלולית ענק וחולצו על ידי השוטרים (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  שלולית הענק ביבנה(צילום: דוברות משטרת ישראל)

  ז'אן רביב, שיצא מאחת המאפיות בכיכר, סיפר: "הרגשתי שהכיכר הולכת להתמלא במים ומיהרתי לחצות אותה כי חששתי שאני אתקע במאפייה. ובאמת אחרי כמה דקות כל האנשים נשארו בפנים כי לא יכלו לצאת. לא הייתה סכנת חיים אבל בהחלט מישהו יכול היה ליפול, בטח כשמדובר בקשישים שלא מעט מגיעים למאפייה. המים בבורות הניקוז עלו על גדותיהם. ראיתי איך הנקודות מתמלאות ונסתמות. ובגלל שאנשים זורקים שקיות וניירות ברחוב, אז נוצרות סתימות שכאלה".

   

  הטמפרטורות החזויות הלילה ומחר: קריית שמונה 16-12, קצרין 13-10, צפת 13-9, טבריה 19-14, נצרת 15-10, חיפה 17-13, תל אביב 19-14, ירושלים 14-10, אשקלון 19-14, עין גדי 23-17, באר שבע 20-12, ערד 18-9, מצפה רמון 17-9 ובאילת 24-15.  

   

  מזג אוויר חורפי בצפון הארץ    (צילום: אביהו שפירא)

  מזג אוויר חורפי בצפון הארץ    (צילום: אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אבי יעקב זאדה, חזאי מטאו-טק אמר בצהריים: "גשמים ירדו גם באזור גוש דן, דבר שחיכינו לו משעות הבוקר. האזורים שקיבלו גשמים היו בעיקר אזור החוף הצפוני ואזור החוף הדרומי כאשר אזור החוף המרכזי היה במיעוט משקעים. אבל עכשיו הגשם מגיע לאזור החוף המרכזי וגוש דן. אחר הצהריים וגם בלילה גשמים יוסיפו לרדת מצפון הארץ ועד לנגב. ייתכנו סופות רעמים ויש חשש לשיטפונות. מחר יתמעטו הגשמים בהדרגה ועדיין יש חשש לשטפונות. ביום רביעי תחול התחממות קלה, מזג האוויר יעשה מעונן חלקית, טפטוף ייתכן אחר הצהריים. ביום חמישי הגשם יחזור והוא ילווה בסופות רעמים. קיים חשש להצפות באזורי החוף והשפלה. בהחלט צפוי שביום חמישי, שישי ושבת יירדו גשמים מרובים. כרגע יש נטייה למודלים שמראים גשמים אבל ככל שנתקדם לסוף השבוע מטבע הדברים נהיה הרבה יותר מדויקים".

    

   

   

  אשקלון מתחת למים: "הבית נהרס"    (צילום: רועי עידן)

  אשקלון מתחת למים: "הבית נהרס"    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ממעבדת הברקים של חברת החשמל נמסר כי ביממה האחרונה נרשמו במערכת 188 פגיעות בשטח היבשתי של ישראל, 248% ביחס לממוצע היומי הרב-שנתי לחודש דצמבר העומד על 76 ברקים. עיקר הפעילות נרשמה במישור החוף בין אשדוד לתל אביב, בעתלית וצפונית לחיפה, וכן בפנים הארץ, גוש דן, דרום הר חברון, בשומרון, בגליל ובגולן.

   

  כאמור, הערב והלילה יוסיפו לרדת גשמים מצפון הארץ ועד לנגב. עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום. ייתכנו סופות רעמים בודדות. ייתכנו משבי רוח בעוצמה של עד 50 קמ"ש. הים יהיה גלי עד גבה גלים. גובה הגלים ינוע בין מטר לשני מטרים. מחר, יום שלישי, יוסיפו לרדת גשמים מקומיים מצפון הארץ ועד למרכז הנגב. עדיין יתכנו שיטפונות בנחלים. ברביעי יהיה מעונן חלקית ותורגש עלייה במידות החום. אחר הצהריים ייתכן טפטוף.

   

  ביום חמישי חוזרים לאווירה חורפית. בשעות הבוקר יחל לרדת גשם בצפון הארץ ומרכזה. בצהריים יתחזקו הגשמים ויתפשטו לנגב. הם יהיו מלווים בסופות רעמים. תורגש ירידה במידות החום שיהיו נמוכות מהרגיל לעונה. קיים חשש לשיטפונות ולהצפות במקומות המועדים. בשישי צפויים גשמים לפרקים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. ייתכנו סופות רעמים. קיים חשש לשיטפונות ולהצפות. 

   

  אשקלון מתחת למים: "הבית נהרס"

  אתמול שטפו כמויות אדירות של מי גשמים את רחובות העיר אשקלון. בתים רבים בעיר הוצפו, מכוניות נסחפו בשטף האדיר ותושבים חולצו ממוקדים שונים. לוחמי האש לחלץ שמונה בני אדם שנתקעו במכוניות בהצפות באשקלון, בהם ילדים ואישה הרה. אזרחים שהיו לכודים בקומת החניון בבניין מגורים ברחוב הכרמל חולצו בסירות גומי. בנוסף, חולץ לכוד מרכבו בצומת משען שליד העיר ולכוד נוסף חולץ מרכבו בקריית גת.

   

  אלי מועלם, תושב אשקלון שביתו הוצף אמש בשל כמויות הגשם הגדולות, סיפר לאולפן ynet: "העירייה שמה מבעוד מועד משאבה שאמורה הייתה לשאוב את המים – אך הם החלו לגאות. הכביש והמדרכות הוצפו והמים נכנסו לבית. התקשרתי לעירייה, אמרו לי 'מה אתה רוצה שנעשה?'. צוות הגיע עם מגרפות כדי להזיז את הלכלוך שנשפך מכל מיני מקומות. מים מהולים במי ביוב הרסו כל חלקה טובה בבית. זו לא הפעם הראשונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי זילברברג
  רחובות באשדוד הפכו לנחלים
  צילום: מוטי זילברברג
  מומלצים