שתף קטע נבחר

בני נוער ימחו עם טיילור ובן זיני: "לעצור את הבחירות"

יממה לפני הדד ליין, צעירים מתנועות וארגוני נוער יקיימו הערב עצרת בכיכר רבין, בהשתתפות אומני נוער בולטים. בריאיון לאולפן ynet אמרו המארגנים: "התמונה לא השתנתה בין הסבבים ובינתיים המדינה סובלת. הנוער קם ואומר את דברו - והוא זה שיעשה את השינוי"

 

 

צעירים מתנועות וארגוני נוער, מועצות תלמידים ומכינות קדם-צבאיות, שישתתפו הערב (שלישי) בעצרת למניעת הבחירות השלישיות בכיכר רבין בתל אביב, בטוחים שיצליחו לעצור את המהלך. "התמונה לא השתנתה בסבבי הבחירות הקודמים, וכנראה שהיא לא תשתנה גם הפעם. בינתיים, המדינה סובלת מחוסר בתקציבים בכל הרשויות. אז כן, הנוער קם ואומר את דברו – והוא זה שיעשה את השינוי", אמרה מארגנת העצרת, שני ביבי, בריאיון לאולפן ynet.

  

- מה אתם אומרים לפוליטקאים? מה המסר?

"אנחנו אומרים להם שהם צריכים להבין שיש פה אזרחים, ושאינטרס שלהם קודם לכל אינטרס פוליטי אחר", אמרה ביבי, "הפוליטיקאים צריכים להבין שהעם כבר בחר פעמיים. כולם צריכים להתגמש כדי שבסופו של דבר העם יקבל ממשלה יציבה".

  

"התצפיות קדימה אומרות שגם בבחירות השלישיות יהיה אותו מבנה גושים", אמר און ריפמן, סמנכ"ל חינוך ומייסד השומר החדש, "אנחנו כבר בחרנו - עכשיו מה שנשאר זה שהאנשים שבחרנו בהם יישבו ויגיעו לפתרונות".

הזמנה תנועות נוער עצרת מחאה הפגנה לקראת בחירות שלישיות סבב ג' ()

"אנחנו מבקשים מהציבור להגיע, כדי שתהיה קריאה גדולה מאוד של אלפים בישראל שאומרים לפוליטיקאים: 'יש ימין ושמאל, גנץ וביבי, הכול טוב ויפה. אבל יש דבר שעומד מעל זה, והדבר הזה נקרא החברה האזרחית בישראל", הוסיפה ביבי.

 

על האירועים המתוכננים הערב, שיתקיימו כולם בהתנדבות, בהתארגנות פרטית וללא מימון מגורם כלשהו, סיפר ריפמן: "אנחנו מצפים לאלפים, לעשרות אלפים. עשרה אמני נוער התנדבו להופיע, בהם טיילור ובן זיני. אני חושב שזה מרגש - פנינו לאמנים המבוגרים והסוף יגיעו להופיע אמני הנוער, בהתנדבות ומהזמן החופשי שלהם, כדי לנסות לעצור את מה שקורה לפני המועד הקובע. בתוך כל הציניות וחוסר האמונה, הנוער היו הראשונים להתגייס".

 

- נניח שהם יראו את ההפגנה ובכל זאת יילכו לבחירות, זה יבוא לידי ביטוי בקלפי? אולי יצביעו פחות?

"אני לא חושבת שאנשים יצביעו פחות", ציינה ביבי, "גם אני בחורה צעירה ובסופו של דבר אני צריכה את המדינה שתעזור לי. אני לא אמנע מהצבעה כי אני עדיין מאמינה בתהליך הדמוקרטי. אבל להגיד שאני אצביע בצורה שונה ממה שהצבעתי עד כה? כנראה שזה לא יקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים