שתף קטע נבחר

הקרב על ראשות הליכוד: נתניהו וסער נאבקים על תאריך הפריימריז

בזמן שנתניהו וסער נפגשים עם עשרות פעילי מפלגה, בסביבת רה"מ רצו לקיים את הבחירות מוקדם ככל הניתן - וסימנו את 22 בדצמבר, שנופל על נר ראשון של חנוכה. ח"כ קיש, התומך בסער, צייץ כי הבחירות יתקיימו ב-6 בינואר. המטרה: להכין את השטח

 

בנימין נתניהו וגדעון סער (צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס)
בנימין נתניהו וגדעון סער(צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס)

הקרב על הפריירמיז בליכוד נמשך: אחרי שחבר הכנסת דוד ביטן ניסה לגייס חתימות מחברי המרכז למען ביטול הפריימריז לראשות הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי הוא אינו מתנגד לקרב עם גדעון סער - המערכה מתחדשת, והפעם על התאריך.

 

בסביבת נתניהו סימנו את 22 בדצמבר כתאריך אפשרי - ואמרו כי הדיון הרציני בעניין ייערך רק עם פיזור הכנסת. כעת אומרים בליכוד כי בסביבתו של סער מבקשים לקיים את ההתמודדות בתחילת החודש הבא.

 

בסביבתו של סער השיבו כי מועד הפריימריז לא נקבע, והוא טעון בהסכמת המועמדים ובאישור מרכז הליכוד, ככל הנראה בשל העובדה ש-22 בדצמבר נופל על הדלקת הנר הראשון של חנוכה. נתניהו, בתגובה ביקש לדחות את הבחירות ל-23 בדצמבר.

 

לאחר שכוונתו של רה"מ התבררה, חבר הכנסת יואב קיש שהביע את תמיכתו בסער באופן פומבי, צייץ בטוויטר כי הפריימריז יתקיימו ב-6 בינואר על-מנת לאפשר בחירות הוגנות ודמוקרטיות.  

 

"‏תמיד הפריימריז נקבעים כשלושה שבועות לאחר החלטת המרכז בנושא", כתב קיש. "המטרה - לאפשר בדיקת ספר הבוחרים ותיקונים ולמנוע מחטף שיביא לטענות קשות הנוגעות ל'טיפול' בספר. עדכנו ביומנים".

 

שני הצדדים נמצאים עמוק בקמפיין ההתמודדות ובקרב על השטח הליכודי. מהשבוע שעבר נתניהו עובד בשתי חזיתות במקביל - המערכה התקשורתית מול יריבו בני גנץ לצד המערכה הפנימית נגד סער. ראש הממשלה הזמין עשרות פעילי ליכוד שנפגש עימם במצודת זאב בתל אביב, ושוחח עם עשרות פעילים מרכזיים ואנשי שטח.

 

גם סער, מצדו, נפגש עם עשרות פעילי מפלגה בתל אביב ושוחח עם פעילי שטח במטרה להגדיל את אחוזי התמיכה בו בקרב מול נתניהו. אמש צייץ סער בתגובה להודעתו של רה"מ כי הוא "מברך את ראש הממשלה נתניהו על הודעתו בדבר קיום פריימריז מוסכמים לראשות הליכוד. הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקיה בה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס
נתניהו וסער
צילום: אוהד צויגנברג, רז גרוס
מומלצים