שתף קטע נבחר

המחלוקת סביב המרוץ לזכר גנדי: "עושים משפט שדה לגיבור"

היום יתקיים בבקעה המרוץ השנתי לזכר השר לשעבר רחבעם זאבי (גנדי). בית ספר בשדה אליהו הודיע כי לא ישתתף בשל הטענות שעלו נגדו על התנהלותו כלפי נשים. המנהל: "מחויבים לתלמידות". חלק מההורים מתנגדים: "איפה הפלורליזם?"

רחבעם זאבי  (צילום: אורן אגמון) (צילום: אורן אגמון)
רחבעם זאבי (צילום: אורן אגמון)

זה קורה מדי שנה: אלפים משתתפים במרוץ הנערך בבקעה לזכר השר לשעבר, אלוף במיל' רחבעם זאבי (גנדי), שנרצח בפיגוע טרור. השנה מעיבה על האירוע מחלוקת.

 

מנהל בית הספר העל-יסודי "שקד דרכא" בקיבוץ שדה אליהו, עמרי עמירם, החליט שבית הספר לא ישתתף השנה במרוץ, שמתקיים היום (רביעי). הסיבה: עדויות שלפיהן במהלך שירותו הצבאי זאבי פגע לכאורה מינית בנשים. העדויות הועלו בתוכנית הטלוויזיה "עובדה" ב-2016.

 

 

בהודעה שהוציא עמירם להורי התלמידים נכתב: "בית ספר 'שקד' אמנם לא ישתתף השנה במרוץ הלפיד, אבל רואה באנשי הבקעה, תלמידי הבקעה והאזור חלק בלתי נפרד מבית הספר. בית הספר ייקח על עצמו את האחריות לטייל בבקעה ולהכיר לתלמידיו את חבל הארץ היפה הזה. באירוע נקודתי זה, המוקדש לזכרו של רחבעם זאבי, החלטנו לא להשתתף מתוך מחויבות כלפי הנערות המתחנכות אצלנו – זאת מפאת הטענות שנקשרו בשמו בנוגע להתנהלותו כלפי נשים".  

 

הודעתו של המנהל זכתה מצד אחד לתמיכת מההורים, אבל מצד שני - גם להתנגדות. כמה הורים פנו אליו בבקשה שישנה את החלטתו, אך לשווא. "אחת התכונות של בית הספר זה הפלורליזם. פתאום נחצה קו אדום בפלורליזם. ועל מה? על עדויות שעלו. עושים כאן משפט שדה לגיבור ישראל ואני לא אתן לזה יד", אמר תושב הבקעה דניאל רוזנפלד שבתו לומדת בבית הספר.

  

רוזנפלד קרא להורים שמעוניינים שילדיהם ישתתפו במרוץ, על אחריותם, לשלוח את ילדיהם לתחרות. הוא עצמו כבר הודיע כי יתעקש על כך שבתו תשתתף במרוץ באופן עצמאי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
רחבעם זאבי
צילום: אורן אגמון
מומלצים