שתף קטע נבחר

פעילי BDS התפרעו בכנס הסברה ישראלי במדריד: "פושע מלחמה"

במהלך כנס בספרד נגד ההחלטה לסמן מוצרים מיהודה ושומרון, פעילי החרם הוציאו דגלי אש"ף, קיללו והשתוללו. ראש מועצת שומרון יוסי דגן שהיה במקום קרא לעברם: "אנטישמיות טהורה, תתביישו לכם"

 

 

משלחת משותפת ליהודים וערבים מהשומרון, יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שהגיעה השבוע למדריד במטרה להילחם בהחלטנה לסמן המוצרים מיו"ש, הותקפה אמש (שלישי) על ידי פעילי BDS במסגרת כנס הסברה.  

 

אתמול בשעות הערב, לאחר יום מרוכז של פגישות עם חברי פרלמנט בבניין הפרלמנט בבירת ספרד - כחלק משיתוף פעולה עם ארגון ההסברה הספרדי -יהודי ACOM - הגיעו חברי המשלחת אל מלון אינטרקונטיננטל במרכז העיר לקיום פאנל אליו הוזמנו, במטרה להציג את עמדתם לפיה סימון המוצרים והחרם בהובלת ה-BDS מזיק גם לערבים וגם ליהודים.

 

זמן קצר לאחר תחילת האירוע בו נכחו כ-200 משתתפים, החלו פעילי BDS להוציא דגלי אש"ף, לקלל, לצעוק ולהתפרע, ואף לטענת חברי המשלחת ניסו לתקוף פיזית את דגן ואת חברי הפאנל הפלסטינים והערבים שהשתתפו בכנס, תוך שהם צועקים לעבר דגן "פושע מלחמה".

המשלחת שהותקפה (צילום: חוויאר שכטמן)
המהומה במדריד (צילום: חוויאר שכטמן)

השרים והפלרמנטרים מרחבי העולם בסיור בשומרון (צילום: אבי חיון)
נלחמים בחרם: פלרמנטרים מרחבי העולם בסיור בשומרון (צילום: אבי חיון)

 

"אנחנו לא פוחדים מכם. אתם לא רוצים שלום, אתם לא אוהבים ערבים, אתם שונאים יהודים ואתם אנטישמים. אלו הפנים האמיתיות שלכם, תתביישו לכם", אמר דגן בתגובה לפעילים. אל המקום הגיעו מאבטחי המלון והוציאו בכח את פעילי ה-BDS.

דגן הודה למאבטחים ואמר: "הם חשפו את הפנים האמתיות של ה-BDS. הם לא באו כדי להקשיב, אף אחד מהם מעולם לא פגש ראש מועצה או מתיישב מהשומרון, ומעולם לא דיבר עם אנשים כמו השייח תמימי, אבל זה לא מעניין אותם מה קורה בשטח. הדבר היחיד שיש להם זו בורות ושנאה. זוהי קבוצה אנטישמית שרוצה לחסל את העם היהודי ומדינת ישראל".  

 

בשל חשש לחיי חברי המשלחת, אל המקום הוזעקו כוחות מיוחדים של משטרת מדריד במטרה לחלץ את המשתתפים מבית המלון. מפקד היחידה ביקש להוציא את חברי המשלחת דרך יציאה אחורית, אולם דגן הודיע לו שבאי המשלחת נכנסו מהדלת הראשית וייצאו מהדלת הראשית בראש מורם, כדבריו: "אנחנו יהודים מארץ ישראל, לעולם לא נפחד מאנטישמים". בחוץ חיכו להם פעילי ה-BDS והשמאל הקיצוני שהמשיכו להפגין.

 

המשלחת הגיעה למדריד במסגרת שבוע אינטנסיבי שמקיימת יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, במטרה לשנות את החלטת בית הדין של האיחוד האירופי לסמן מוצרים מיו"ש. ביום ראשון האחרון הגיעה משלחת של 25 שרי ממשלה מהעולם וחברי פרלמנט וקונגרס לסיור באזור תעשייה ברקן, וביום שישי מיד עם הנחיתה בארץ תגיע משלחת בכירה נוספת מכל העולם לשומרון. המשלחת למדריד כללה בין השאר את השייח תמימי מרמאללה, שרה זועבי ודימה תעיה, פעילות ערביות ישראליות, ראש מועצת שומרון ומשה לב רן מאזור התעשייה ברקן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חוויאר שכטמן
אחת מחברות ה-BDS במהלך התקרית
צילום: חוויאר שכטמן
מומלצים