שתף קטע נבחר

מספיק לחכות למים חמים: מחמם המים בגז הוא הלהיט של החורף הקרוב

מים חמים כל החורף בלי להמתין אפילו דקה אחת שיתחממו? נשמע כמו חלום רחוק לכל מי שחווה מקלחת קרה ביום חורף מקפיא. אבל לא עוד - הכירו את הלהיט החדש של החורף: מחמם מים בגז. גם יעיל וגם חסכוני

מי גמר את כל המים החמים??

מי שלא נאלץ לעבור מקלחת קרה אחת לפחות ביום חורף קר, שירים את היד. כולנו מכירים את זה: הוויכוחים הנצחיים על מי יתקלח ראשון כדי להבטיח לעצמו אמבטיה חמה וארוכה, והתלונה הקבועה על בני הבית שגמרו את כל המים החמים. שלא לדבר על חוסר היכולת להיות ספונטניים – כל מקלחת בחורף דורשת התכוננות והתארגנות לפחות של שעה מראש.

 

לפעמים נדמה לנו שההמתנה למים חמים והחשש שהם יגמרו באמצע המקלחת ונזכה לזרם מקפיא עצמות, הם חלק בלתי נפרד משגרת היומיום שלנו בחורף. אז זהו - שלא. הכירו את הלהיט החדש של החורף: מחמם מים בגז.

 

מחמם המים בגז הוא "קופסא" חכמה, שמתחברת למערכת הגז הביתית ומספקת מים חמים מיד עם פתיחת הברז. אין הגבלת כמות על החימום ואין צורך להמתין להתחממות המים. המים החמים זורמים כל עוד הברז פתוח, גם במקרה ששני אנשים בבית מתקלחים בו זמנית. כלומר – אין שום משמעות למי יתקלח ראשון, ואף אחד מבני הבית לא יגמור לאחרים את המים החמים. 

 

מחמם מים בגז: כל מה שרציתם לדעת

עד היום, רובנו העברנו את החורפים עם דוד החשמל (או בשמו המוכר יותר - בוילר). דוד החשמל אוגר מים ומחמם אותם על ידי גוף חימום פנימי. ממש כמו קומקום חשמלי, רק עם נפח גדול יותר של 150 ליטרים. בין אם חיממתם את הדוד למקלחת אחת קצרה או לחמש מקלחות של כל בני הבית – הספק המים החמים תמיד יהיה 150 ליטר. כלומר, לפעמים יישארו מים חמים בלי שנשתמש בהם, ולפעמים לא יהיו מים חמים. התוצאה היא חשבון חשמל מנופח בחודשי החורף (וגם בקיץ למי שאין בבית דוד שמש).

 

מחמם המים בגז מקטין את הוצאות החשמל הקשורות לחימום המים. הסיבה לכך היא שהמכשיר מפסיק את פעולתו ברגע שסוגרים את הברז. כלומר, כמות המים החמים זהה לכמות המים שנצרכת. אין צורך לחכות להתחממות המים, וגם אין מצב שנבזבז חשמל כי שכחנו לסגור את הדוד. מדובר בחסכון משמעותי של מאות ליטרים בזבזניים. 

 

מחמם המים בגז מסונכרן עם המערכת הסולרית של דוד השמש. הוא מתחבר לדוד השמש ומופעל באופן אוטומטי רק כאשר המים החמים מהדוד נגמרים. כלומר, מדובר בחיסכון כפול – המערכת מזהה שיש מים חמים מהשמש והיא מפסיקה את פעולתה. 

 

השימוש במחמם המים בגז פשוט ביותר – ניתן להתקין אותו במרפסת השירות או במסתורי כביסה, הוא מתחבר למערכת הגז הביתית, וברגע שפותחים את המים, מערכת החימום מופעלת ומספקת מים חמים מייד ללא הגבלה.

 

קיימים בשוק מספר סוגים של מחממי מים בעלי הספקים שונים הנעים בין 16 ל-26 ליטרים בשעה, תלוי בגודל הבית ומספר המקלחות. ככל שתפוקת המכשיר גבוהה יותר, כך המים החמים יזרמו ביותר ברזים בבית בו זמנית. חברת אמישראגז מציעה מחמם מים במספר הספקים המתאימים לכל דירה או בית. 

 

מערכת המים של אמישראגז מצוידת במערכת בקרה אלקטרונית שבאמצעותה ניתן לקבוע את הטמפרטורה הרצויה. למכשיר יכולת ויסות מודולרית של מספר עוצמות חימום ומנגנון המכשיר החכם יודע להפעיל את עוצמת החימום הנכונה בהתאם לצורך וכך חוסכת בצריכת האנרגיה. כיום ניתן לרכוש את המערכת של אמישראגז, עם השירות והאחריות של החברה עד בית הלקוח. מכשיר החימום של אמישראגז הוא ידידותי ופועל באמצעות אנרגיית גז שאינה פוגעת באיכות הסביבה. 

 

החורף כבר מעבר לפינה, הטמפרטורות מתחילות לצנוח, ומומלץ להצטייד במערכת חימום בגז לפני שהחורף יכה וישאיר אותנו עם מקלחת קרה. 

 

רוצים להפסיק לחכות למים החמים ולהתחיל לחסוך? היכנסו >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים