שתף קטע נבחר

שקד וסמוטריץ' ידיחו את רפי פרץ? "דנים בפריימריז לרשימה גדולה"

מקורבים לשר החינוך טענו שסמוטריץ' ושקד מתכוונים להדיח אותו מראשות הבית היהודי במסגרת מאמץ לקיים פריימריז פתוחים להקמת רשימה אחת גדולה של הציונות הדתית. לשכת סמוטריץ': "הניסיון לשוות לקשר ביניהם ניחוח סודי - מגוחך". בצד האחר של המפה הפוליטית, עמיר פרץ סייר במגידו: "נשקול את המצע בעוד חודש"

איילת שקד רפי פרץ בצלאל סמוטריץ' (צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי, יאיר שגיא)
איילת שקד, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'(צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי, יאיר שגיא)

האם שקד וסמוטריץ' מתכוונים להדיח את רפי פרץ? פעילים בבית היהודי טענו הערב (יום ה') כי בימים האחרונים מנהלים שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד קשר רציף בנוגע לעתיד המפלגה והאפשרויות העומדות בפניהם בבחירות הקרובות. גורמים בציונות הדתית אמרו כי בין התרחישים שעליהם דנים השניים - עלתה גם האפשרות לקיים פריימריז פתוחים להקמת רשימה אחת גדולה של הציונות הדתית. אולם גורמים המקורבים לשר החינוך רפי פרץ טענו כי מטרת השניים היא להדיח אותו.

 

בעבר התבטא כבר שר התחבורה סמוטריץ' בעניין ואמר כי הבית היהודי והאיחוד הלאומי צריכות להתאחד לרשימה אחת, שתפעל תחת יו"ר אחד ותקיים פריימריז לראשותה. שקד וסמוטריץ' טענו כי השיחות שהם מקיימים עוסקות בהרחבת מעגלי התמיכה ומימוש פוטנציאל ההצבעה למפלגה.

 

יש לציין שלמרות השיחות המתנהלות בין השניים, שקד טרם החליטה על התמודדות במסגרת הבית היהודי או במסגרת רשימה משותפת. ההערכות הן שהסיכוי שתתמודד במסגרת הימין החדש עם שר הביטחון נפתלי בנט גדולים יותר. במערכת הפוליטית אף נשמעו קולות שלפיהם בנט יציע מקום ברשימה גם לשני חברי הכנסת מכחול לבן, צבי האוזר ויועז הנדל, שנחשבים לבעלי הדעות הימניות ברשימה. הנדל ובנט אף נפגשו לאחרונה ומקיימים שיחות, אולם עד כה לא הייתה הצעה שהבשילה לכדי שיתוף פעולה בין הצדדים.

 

מלשכתה של שקד נמסר כי היא וסמוטריץ' "נפגשים לגבי עתיד הימין". מלשכתו של סמוטריץ' נמסר: "סמוטריץ' ושקד ידידים טובים ומצויים בקשר רציף בהרבה נושאים, ובכלל זה בדבר עתיד מחנה הימין והציונות הדתית. הניסיון לשוות לקשר ביניהם ניחוח 'סודי' וקונספירטיבי הוא מגוחך. סמוטריץ' קרא לשקד מעל כל במה לחזור לציונות הדתית והוא מקווה שכך אכן היא תעשה. התמודדות דמוקרטית הגונה היא אמצעי טבעי ומתבקש להחזרת אמון הציבור ומוזר שהיא מוצגת כניסיון הדחה של מישהו".

 

עמיר פרץ: "השיקול - מה יעזור להגדיל את הגוש"

יו"ר העבודה גשר, עמיר פרץ, התייחס הערב בסיור במועצה האזורית מגידו לעתיד המפלגה ולאפשרות שתחבור למפלגות אחרות בגוש השמאל במערכת הבחירות הקרובה: "אנחנו יוצאים מכאן כמפלגה עצמאית – העבודה-גשר, לחודש ימים של הסתערות. בעוד חודש נבחן את המצע ונשקול, אך נצא מתוך נקודת מוצא אחת – מה עוזר לנו להחליף את נתניהו ומה יעזור לנו להגדיל את הגוש".

 

 

סיעת העבודה עמיר פרץ אורלי לוי אבקסיס מועצה אזורית מגידו (צילום: גיל נחושתן)
"כל קול מגדיל את הסיכוי להחליף את נתניהו בגנץ". פרץ ולוי-אבקסיס בסיור במגידו(צילום: גיל נחושתן)

פרץ הוסיף כי "כל מי שנותן את קולו לעבודה-גשר מבטיח סיכוי גדול להחליף את בנימין נתניהו בבני גנץ. אנחנו נהיה חלק חשוב מהגוש הזה".

 

פרץ שב ותקף את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שאותו כבר תקף בימים האחרונים: "ליברמן הצליח להוביל בכחש מצביעי שמאל שחשבו שהוא הישועה. זו הייתה משענת קנה רצוץ שהוכיחה שהיא לא תלך איתם".

 

יו״ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס, אמרה: "במערכת הבחירות האחרונה, וגם בין המערכות, אנחנו המפלגה היחידה שלא התסיסה ולא ניהלה קרה נגד אף אחת מהאוכלוסיות. תפקידנו להיות גשר, להעביר מצד אחד לצד השני קולות. גם עידן ביבי יגיע לסופו, השאלה מה יהיה ביום אחרי. אנחנו לא מסתפקים בלהחליף את ביבי- אנחנו רוצים גם להחליף את המדיניות שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי, יאיר שגיא
שקד, פרץ וסמוטריץ'
צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי, יאיר שגיא
מומלצים