שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ברחו מהרשות: משפחה פלסטינית עברה לגור באוהל צמוד לגדר התנחלות

  וודיא עסי, פלסטיני שלטענתו סבל מהתנכלות מצד הרשות הפלסטינית, עבר להתגורר עם משפחתו באוהל שהוקם בסמוך לקריית נטפים שבשומרון. מי שהתגייס למענם הוא רכז הביטחון ביישוב, אלדד מנצור, שדואג להם לאוכל ולמים. "הוא הציל אותנו", סיפר עסי

   

  פלסטיני שנמלט מהרשות ועבר להתגורר באוהל סמוך לגדר היישוב יצר ()
  וודיא עסי ואלדד מנצור ליד האוהל

  בחודש האחרון הוסיף אלדד מנצור, רכז הביטחון השוטף בהתנחלות קריית נטפים שבשומרון, נדבך נוסף לעבודתו. בין השמירות והסיורים, הוא גם דואג לספק אוכל ומים למשפחה פלסטינית שעברה להתגורר באוהל שהוקם ממש על גדר ההתנחלות.

    

  החיבור יוצא הדופן בין הרבש"צ למשפחה הפלסטינית אירע לאחרונה, בעונת מסיק הזיתים. אבי המשפחה, וודיא עסי, תושב הכפר הסמוך קראוות בני חסן, ניגש אליו וביקש את עזרתו. "וודיא סיפר לי שהיה סייען של מדינת ישראל ושבעקבות זאת נקלע למצוקה", סיפר אתמול מנצור.

   

  "תושבי הכפר זרקו על ביתו בקבוקי תבערה והוא קיבל איומים על חייו ועל חיי משפחתו, עד שהחליט לברוח מהכפר. בשלב הזה הוא פנה אליי בתחינה שאעזור לו. הרגשתי שמחובתי כיהודי לעשות כל מה שאני יכול כדי לעזור להם". מנצור עירב את מזכירות היישוב וגורמי ביטחון שונים, ובסיועם המשפחה הפלסטינית - וודיא, אשתו ושלושת ילדיהם - עברה להתגורר באוהל בסמוך לגדר ההתנחלות. על האוהל הם הציבו את דגל ישראל.


  פלסטיני שנמלט מהרשות ועבר להתגורר באוהל סמוך לגדר היישוב יצר ()
  משפחתו של עסי

    

  "הרשות הפלסטינית מתנכלת אליי ומצאתי מקום טוב אצל אלדד שעזר לי", סיפר אתמול וודיא. "אף אחד בעולם לא יכול להתכחש לזה שהוא עזר לי, לאשתי ולילדיי. הוא מביא לנו מים ואוכל וגם מנסה עם החשמל. הוא ממש איש מיוחד שממש הציל אותנו".

   

  יוסי דגן (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  יוסי דגן(צילום: אלי מנדלבאום)

  ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס למערכת היחסים בין מנצור לעסי ואמר: "מרגש אותי בכל פעם מחדש לראות את החומר האנושי המדהים שיש לנו כאן בשומרון, זה לא מובן מאליו בכלל בסיטואציה המורכבת שבה אנו חיים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים