שתף קטע נבחר

ירי לעבר בית ראש העיר סכנין: "בסוף ירצחו ראש מועצה"

שוב אלימות ואיומים כלפי נבחר ציבור במגזר הערבי: אלמונים ירו לעבר ביתו של ראש העיר סכנין, ד"ר ספואת אבו ריא, והציתו את רכבו בזמן שהוא שוהה בחו"ל. שני חשודים נעצרו. תושב העיר: "חווים גל אלימות, המצב חמור מאוד וכולם סובלים"

אלמונים ירו לביתו של ראש עיריית סחנין והציתו את רכבו  ()
"לא היססו לירות לעבר ביתו של ראש העיר". פגיעות הירי בחזית הבית בסכנין

אלמונים ירו הלילה (בין שישי לשבת) לעבר ביתו של ראש העיר סכנין, ד"ר ספואת אבו ריא, והציתו את רכבו - בזמן שהוא שוהה בחו"ל. באירוע לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש.

 

כוחות משטרה רבים הגיעו לזירה ופתחו בחקירה. הם בודקים אם הירי קשור לעירייה, בנוסף לכיווני חקירה נוספים. בשעות הבוקר נעצרו שני צעירים תושבי העיר, בני 22 ו-23, בחשד למעורבות באירוע. הם יובאו בערב לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בחיפה.

 

תושבים מהעיר נכחו במקום, גינו את המעשה ודרשו מהמשטרה להגיע ליורים שמהווים, לדבריהם, סכנה לכל האנשים ולנבחרי הציבור. אחד התושבים אמר כי "העיר חווה בתקופה האחרונה גל אלימות של ירי, המצב מאוד חמור וכולם סובלים".

 

הוא הוסיף: "הפושעים הללו לא היססו לירות לעבר ביתו של ראש העיר ולאיים על חייו. אם המשטרה לא תגיע ליורים בכל מקום, אז בסוף ירצחו ראש מועצה".

אלמונים ירו לביתו של ראש עיריית סחנין והציתו את רכבו  ()
ניידת משטרה בזירת האירוע

ד
שהה בחו"ל בזמן האירוע. ראש העיר סכנין, ד"ר ספואת אבו ריא(צילום: פרטי)

בתקופה האחרונה התרחשו כמה אירועי ירי נגד נבחרי ציבור בחברה הערבית. בכפר נחף ירו לפני חודשיים לעבר רכבו של ראש המועצה, ובכפר ג'דיידה-מכר ירו מוקדם יותר השבוע לעבר ביתו של ראש המעוצה המהנדס סוהיל מלחם - וכתוצאה מהירי נפגע שומר הראש האישי שלו בארוח בינוני. שלושב שבועות קודם לכן גם נורו יריות על הבית של מלחם ורכבו הוצת. גם בעיר קלנסווה אלמונים ירו לעבר בניין העירייה.

 

בתום חקירה שניהלה היחידה המרכזית במחוז בחשד לאיומים, שלשום הגישה המשטרה בבית משפט השלום בעכו כתב אישום נגד תושב ג'דיידה-מכר בן 25 בחשד לאיומים על ראש המועצה המקומית.

 

 

על פי כתב האישום, לפני כמה ימים פרץ ויכוח בין תושב הכפר עודאי שינאווי לבין מאבטח ראש המועצה. לאחר שהוא נעצר לחקירה בתחנת המשטרה בעכו, הופיע אחיו של החשוד, עלי שינאווי, ואיים אף הוא על ראש המועצה - ולפיכך נעצר גם.

 

כוחות משטרה שהוזעקו למקום האירוע עצרו תחילה את עודאי, שקילל ואיים על ראש המועצה - ולאחר מכן גם על השוטרים בתחנת המשטרה. כאשר הגיע האח עלי לתחנת המשטרה בעכו, הוא החל לאיים על ראש המועצה בנוכחות השוטרים.

 

במשטרה אמרו כי "חקירה מהירה שנוהלה ביחידה המרכזית במחוז חוף הביאה להגשת הצהרת תובע נגד הנאשם עלי על ידי חטיבת התביעות במשטרת ישראל ולבקשת מעצר עד תום ההליכים נגדו, נוסף על כתב אישום שהוגש נגד החשוד הראשון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעות הירי בביתו של ראש העיר
מומלצים