שתף קטע נבחר

מילת השנה: כינוי הגוף הלא-בינארי "הם"

כמדי שנה בחר מילון "מרים וובסטר" את המילה של 2019. והפעם: כינוי הגוף לנסתרים המשמש לפנייה אל מי שאינם מזדהים כגבר או כאישה בלבד

אנשי מילון "מרים וובסטר" האמריקני הכריזו על כינוי הגוף הלא-בינארי "הם" (they) – המשמש לתיאור מי שאינם מזדהים כגבר או כאישה בלבד – כמילת השנה של המילון.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

סם סמית'. מעדיף "הם" או "אתם" (Gettyimages) (Gettyimages)
סם סמית'. מעדיף "הם" או "אתם"(Gettyimages)

מילון מרים וובסטר מילת השנה (צילום: shutterstock)
עלייה של 313% בחיפושים. מרים וובסטר(צילום: shutterstock)

באנגלית, עוד ועוד אנשים משתמשים בשנים האחרונות בזכותם לבחור את כינוי הגוף שבו יפנו אליהם, בלי קשר לשאלת המין שבו נולדו, וכך משמש כינוי הגוף "הם" כתחליף ל"היא" או "הוא".

 

לפני חודשיים צירף המילון את המילה "הם" ככינוי גוף לא-בינארי שאפשר להשתמש בו גם כדי להתייחס לאדם אחד בלבד.

 

"אין ספק ששימוש זה בכינוי הגוף מבוסס בשפה האנגלית, ולכן הוא הוּסף למילון Merriam-Webster.com בספטמבר האחרון", נמסר מאתר המילון. לדברי אנשי המילון, החיפוש של המילה "הם" גדל ב-313% בשנה החולפת.

מילון מרים וובסטר מילת השנה (צילום: shutterstock)
שימוש מבוסס בשפה. "הם" הלא-בינארי נכנס בספטמבר(צילום: shutterstock)

אנשים בעלי מגדר לא-בינארי, המכונים גם ג'נדרקווירים, נהנים בשנים האחרונות מייצוג הולך וגובר בטלוויזיה ובתרבות הפופולרית. כדוגמה אפשר להזכיר את האמן הבריטי סם סמית', שלאחרונה חשף כי הוא מעדיף שיפנו אליו באמצעות כינויי הגוף "הם/אתם" "אחרי שכל השנים נלחמתי בזהות המגדרית שלי".

 

דוגמה נוספת להשתרשות של הימנעות מהבחנה מגדרית חד-משמעית היא החלטתה של ענקית הטכנולוגיה "אפל" להוסיף לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה שלה אימוג'ים "ניטרליים", שבהם אי אפשר להבחין בין מגדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Gettyimages
סם סמית'. "הם" או "אתם"
Gettyimages
מומלצים