שתף קטע נבחר

ממחר: שוק לוינסקי בתל אביב יהפוך למדרחוב

עיריית תל אביב תהפוך את רחוב לוינסקי בחלקו שבין רחוב השוק לרחוב העלייה למדרחוב, כחלק מרצון לתת מקום להולכי הרגל על חשבון כלי הרכב. המהלך מוגדר כפיילוט, ויימשך כשנה

 

 

חלקו העמוס של רחוב לוינסקי בשכונת פלורנטין שבדרום תל אביב, מרחוב השוק ועד רחוב העלייה, יהפוך מחר (ב') למדרחוב, כחלק מכוונת העירייה להרחיב את המרחב הציבורי עבור הולכי הרגל על חשבון כלי הרכב הפרטיים. המהלך מוגדר כפיילוט, וצפוי להימשך כשנה, במקביל לתחילת עבודות הקמת הקו הסגול והקו הירוק של הרכבת הקלה, שאמורות להתחיל בעוד כמה חודשים באזור.

שוק לוינסקי הופך למדרחוב ()
ממחר הוא יהפוך למדרחוב. שוק לוינסקי

שוק לוינסקי הופך למדרחוב ()

שוק לוינסקי הופך למדרחוב ()

בעיריית תל אביב ציינו כי ההחלטה לסגור את הרחוב המרכזי של שוק לוינסקי העמוס לתנועת כלי רכב, התקבלה בהחלטה משותפת עם בעלי העסקים והתושבים, במטרה לשמר את אופיו הייחודי של הרחוב.

 

בהודעת העירייה נכתב כי "מהלך זה משתלב במדיניות העירייה לעודד הליכה רגלית ולהגדיל את המרחב הציבורי עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים על חשבון הרכבים הפרטיים". בעירייה ציינו עוד כי "בחודשים הקרובים צפויה העירייה לבחון הוספת מדרחובים ומרחבים מוטים להליכה ברגל ברחובות נוספים ברחבי העיר". עם הפיכת הרחוב למדרחוב, תתאפשר תנועת כלי רכב ברחובות החוצים, בהם מרחביה, נחלת בנימין, זבולון והחלוצים.

 

שוק לוינסקי הוא אחד השווקים המיוחדים בתל אביב. בשנים האחרונות הפך השוק שמחבר בין רחוב השוק לרחוב העלייה לפופולארי גם בקרב תיירים, אנשי עסקים ומשפחות צעירות. במקום חנויות רבות ובתי קפה ומסעדות, שפועלים לאורך כל שעות היממה ומושכים מבקרים רבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהפוך למדרחוב. שוק לוינסקי בתל אביב
מומלצים