שתף קטע נבחר

פרץ מגיב ללפיד: "חיבור למרצ לא על הפרק"

מספר 2 בכחול לבן קרא באולפן ynet לעבודה-גשר ולמחנה הדמוקרטי לרוץ יחד כבלוק טכני, יו"ר העבודה לא השתכנע. "הריצה בנפרד מגדילה את גוש המרכז-שמאל", אמר פרץ. רשמית: העבודה וגשר ממשיכות יחד

 

 

במפלגת העבודה דוחים היום (א') את קריאתו של מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, לריצה משותפת בבחירות הבאות של העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי. בריאיון בלעדי לאולפן ynet העריך לפיד כי אחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה אם הן ירוצו בנפרד וקרא להן לרוץ ביחד כבלוק טכני, אבל בעבודה שללו זאת.

 

אחר הצהריים כבר הגיעה הודעה רשמית שלפיה העבודה וגשר ירוצו יחד גם בבחירות הקרובות. "אנחנו ממשיכים לראות בני אדם לפני הכל, כמפלגה היחידה שסופרת בני אדם", נמסר מיו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ בתגובה לדברי לפיד ב-ynet. "חיבור למפלגה נוספת לא על הפרק. הריצה בנפרד של העבודה ומרצ מגדילה את גוש המרכז-שמאל. אפשר להגדיל את הגוש עוד, ולנצח בבחירות. אנחנו מתחייבים למערכת בחירות נקייה ללא פסילות וחרמות של קהלים ואוכלוסיות. חיבור למפלגה נוספת לא על הפרק כרגע".

 

יו"ר גשר, אורלי לוי אבקסיס, הוסיפה: “גם הפעם נעמיד את הנושאים החברתיים במרכז סדר היום. נדבר על מערכת הבריאות הקורסת, על חינוך איכותי חינם מגיל אפס, נבטיח שזוג צעיר יקנה בישראל דירה בליסינג ונעלה את שכר המינימום".

 ישיבת סיעה העבודה גשר (צילום: עמית שאבי)
פרץ. רוצה לרוץ לבד(צילום: עמית שאבי)

יאיר לפיד  (צילום: אבי מועלם)
לפיד. קורא לבלוק טכני בשמאל(צילום: אבי מועלם)

מוקדם יותר אמר גורם בכיר בעבודה: "אם כל כך חשוב לכחול לבן לעשות איחודים בגוש השמאל כדי שאחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה, אז שיתאחדו הם בעצמם עם המחנה הדמוקרטי. אנחנו נסתדר יפה לבד". לדברי הגורם, על פי הבדיקות הפנימיות במפלגת העבודה - שתי המפלגות עוברות את אחוז החסימה ואינן נמצאות בסכנת היעלמות.

 

בריאיון הבוקר ב-ynet אמר לפיד: "אם מרצ והעבודה לא יעשו בלוק טכני - אחת מהן תימחק, אם לא שתיהן. אני חושב שהדבר הנכון זה שהן יעשו בלוק טכני". על השאלה אם בכוונתו לפעול לחיבורים בצד השמאלי ענה לפיד: "אני יכול להגיד מה עמדתי ולדבר איתם, אם זה נקרא לפעול לחיבורים - אז כן".

העבודה גשר בפגישה עם הנשיא ריבלין (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
לוי-אבקסיס לצד פרץ. "במחנה הדמוקרטי ניהלו קמפיין גזעני נגדה"(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
 

במחנה הדמוקרטי לוחצים על יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ להתאחד, אבל פרץ כאמור מסר. לטענת מקורביו, איחוד של שתי המפלגות יביא פחות מנדטים מאשר כל אחת מהן רצה לבד. "העבודה תתמודד יחד עם גשר בבחירות הקרובות, כמו שקרה בפעם הקודמת".

 

בנוסף לכך מתחו גורמים בעבודה ביקורת על המחנה הדמוקרטי שאנשיו כינו בעבר את ח"כ אורלי לוי אבקסיס "ימנית", וכעת רוצים להתאחד איתה: "במחנה הדמוקרטי ניהלו קמפיין גזעני ומכוער נגד אורלי לוי אבקסיס בבחירות האחרונות - אז עכשיו היא מספיק שמאל כדי לשתף איתה פעולה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם
פרץ ולפיד
צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם
מומלצים