שתף קטע נבחר

נהגי המוניות במחאה: מסרבים להסיע נוסעים מנתב"ג

המחאה שנפתחה בבוקר בשיירה לירושלים נמשכת עם עיצומים של נהגי המוניות בנמל התעופה - שמסרבים לתת שירות לרוב הנוסעים. הנהגים מוחים על החובה להצטייד במונה חדש, שלדבריהם יפחית בכ-30% את מחירי הנסיעה

 

 

מחאת נהגי המוניות, אשר נפתחה הבוקר (ראשון) בשיירה אל ירושלים, נמשכת הערב עם הפגנה ספונטנית של נהגי המוניות בנתב"ג. בשעות האחרונות החליטו נהגי המוניות בנמל התעופה להמשיך את השביתה, תוך שהם לא נותנים שירות לנוסעים. היחידים שכן מקבלים שירות הינם נכים, קשישים ומשפחות עם ילדים קטנים.

הפגנה בנתב
"הממשלה שמה לנו חבל על הצוואר". הפגנת נהגי המוניות בנתב"ג(צילום: שי דיין)

הפגנה בנתב
רציף המוניות בנתב"ג, הערב(צילום: שי דיין)

הבוקר הפגינו מאות נהגי מוניות מכל הארץ מול משרד התחבורה. המחאה היא נגד החובה להצטייד עד 1 בינואר 2020 במונה החדש, שמבוסס על חישוב מחירים שונה מהיום. המונים ימשיכו לפעול בשני תעריפים, יום ולילה / שבת וחג, אבל חישוב שונה של מחיר הנסיעה אמור לפי הערכת משרדי התחבורה והאוצר שיזמו את המהלך להוזיל את עלות הנסיעה הבין עירונית ב-6.7% ולייקר את הנסיעה בעיר ב-13%.

מוניות בנתב"ג. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מוניות בנתב"ג. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)
 

 

  

 

"ממשלת ישראל ברגעים אלה שמה לנו חבל על הצוואר ורוצה לגרום לכך ש-30 אחוזים מהתעריפים יופחתו, בזמן שחברי הכנסת מעלים את השכר שלהם ומצמידים אותו למדד", אמר באולפן ynet שי דיין, ממובילי המחאה.

 

דיין הוסיף כי "כרגע זו הפרנסה שלנו. יש אנשים מבוגרים, בני יותר מ-60 שאין להם מקור פרנסה אחר. אנשים נתנו את הדם שלהם, השתתפו במלחמות ישראל ונתנו שירות לציבור גם בזמן אזעקות. אני רואה זקנים נרדמים בשעה 04:00 בבוקר בנתב"ג, מחכים שעות לנסיעה. במקום לעשות תחרות על המוניות, תפחיתו את תעריפי הביטוח".

 

לדבריו, "יד מכוונת גרמה לכך שהחישובים יגרמו להפחתה של 30% ומעלה במחירי הנסיעות הבין-עירוניות. על כך אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים, כל נהגי המוניות מבינים שיד אחת כאגרוף יכולה לצאת למאבק ולגרום לוועדת המחירים להבין שהם עשו טעות. הם הבטיחו בדיקות ולא קיימו, לא ניתן להפחתה לפני בדיקות".

 

דיין ציין כי נסיעה שהייתה שווה לנהגי המוניות 150 שקלים, צפויה לעלות החל ב-1 בינואר 100 שקלים. "אנחנו לא יכולים לתת הנחה של 30 אחוזים, הפעימות של המונה משתנות", אמר. "הם חיברו את השיטה של האפליקציות בחו"ל שעובדות על פי פעימה של זמן ומרחק יחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי דיין
הפגנת נהגי המוניות
צילום: שי דיין
מומלצים